Jak wybrać telefon VoIP?

Sieci VoIP zyskują na popularności. Zmiana operatora tradycyjnej sieci na sieć IP pozwala zaoszczędzić nawet do 90% kosztów na połączenia. Co więcej, nie tylko połączenia krajowe są tańsze. Na tego typu rozwiązania decydują się przeważnie firmy, które mają klientów za granicą. Sieć VoIP usprawnia kontakt między oddziałami firmy, a także kontakt z klientami. Jakość połączeń jest bardzo wysoka dzięki zastosowaniu linii premium. By zacząć z niej korzystać wystarczy dostęp do Internetu oraz komputer, smartfon lub telefon stacjonarny. Istnieją także specjalistyczne telefony VoIP.

Reklamy

 

Jak wybrać telefon VoIP?

Telefon VoIP wygląda bardzo podobnie do tradycyjnego aparatu telefonicznego. Różnicą jest jednak to, że telefony VoIP przyłączane są do Internetu, a nie do sieci ISDN. Wykorzystują także protokół IP do transmisji danych. Mogą być również podłączone do komputera. Dzięki VoIP jest możliwe prowadzenie rozmów właśnie za pośrednictwem komputerów czy laptopów. Jakie telefony mamy do wyboru? Telefony VoIP wifi, kablowe, bezprzewodowe. Decydując się na zakup telefonu VoIP, należy kierować się jego funkcjami. Zanim dokonamy zakupu, zastanówmy się które z funkcji są niezbędne, a które nie. Ceny telefonów zależą od ich poziomu zaawansowania.

Ile kosztuje telefon VoIP?

Koszt telefonu VoIP waha się od stu do kilkuset złotych. Na własny użytek wystarczy nam telefon za ok. 100 zł. Jeśli jednak prowadzimy biznes i zależy nam na bardziej zaawansowanym sprzęcie, możemy go kupić za ok. 300-400 zł. Telefon taki posiada wyświetlacz graficzny LCD, a także szereg przydatnych funkcji, jak anonimowe połączenie, nagrywanie rozmów, muzyka dla połączeń oczekujących, poczta głosowa, przekazywanie połączeń i wiele innych. Są to niewątpliwe zalety, które z pewnością docenią klienci naszej firmy.

Reklamy

Ceny połączeń VoIP

Operatorzy VoIP mają swoje własne cenniki, dlatego nie można jednoznacznie określić kosztów połączeń. Jednak większość z nich oferuje darmowe połączenia w ramach jednej sieci, co jest niezwykle korzystne w przypadku firm międzynarodowych. Koszt minuty połączenia zagranicznego zaczyna się od 0,04 zł, co jest niezwykle atrakcyjne. Dodatkowo, dostawcy VoIP oferują szereg usług dodatkowych, a niektóre z nich są zupełnie darmowe.

 

fot. mat. sponsora