Jak wybrać zegarek dziecięcy?

Zegarek dziecięcy wygląda nieco inaczej niż zegarki Casio dla dorosłych, jednak pełni dokładnie te same funkcje. Kolorowe dziecięce zegarki pozwalają dzieciom sprawdzić, która jest godzina i sprzyjają nauce samodzielności. Dzieci mogą również mieć inteligentny zegarek, który zastąpi telefon i ułatwi im komunikowanie się z rodzicami w razie potrzeby. Jak wybrać dla dzieci zegarki dopasowane do ich potrzeb? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed ich zakupem.

1. Dziecięce zegarki — elektroniczne czy ze wskazówkami?

2. Zegarek dziecięcy kolorowy

Zegarki dla dzieci sprzyjają nauce samodzielności i uczą poczucia czasu. Dzięki nim dzieci lepiej radzą sobie w wielu sytuacjach i mogą zrezygnować z ciągłego zerkania na telefon. Jak wybrać zegarek dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Dziecięce zegarki — elektroniczne czy ze wskazówkami?

Zegarek dziecięcy może być wyposażony w elektroniczny wyświetlacz lub tarczę ze wskazówkami. Zegarek smartwatch dziecięcy lub zwykły zegarek elektroniczny ułatwiają odczytywanie godziny i dobrze sprawdzają się w przypadku młodszych dzieci. Jednocześnie mogą zniechęcać do nauki korzystania z zegarka ze wskazówkami, dlatego zanim kupi się zegarek elektroniczny, warto nauczyć kilkulatka odczytywania godziny z tradycyjnego zegara. Dzięki temu uniknie się problemów w przyszłości, gdy dziecko rozpocznie naukę w szkole.

Zegarek dla dziecka ze wskazówkami jest stylowy i elegancki, dlatego znakomicie prezentuje się na ręce. Dobrze wygląda również w przypadku nastolatków, którzy cenią sobie modne stylizacje. Zegarki dziecięce elektroniczne i smartwatche odpowiadają z kolei na potrzeby młodych użytkowników, którym zależy na dodatkowych funkcjach urządzenia. Popularne zegarki dziecięce mają między innymi możliwość mierzenia przebytego dystansu lub przepłyniętych długości basenu, dlatego są cenione przez młodzież uprawiającą sport.

Zegarek dziecięcy kolorowy

Dziecięce zegarki mają kolorowe paski i atrakcyjne wzory. Tworzywo sztuczne w kolorze różowym, zielonym, fioletowym lub niebieskim jest przyjazne dla delikatnej skóry dziecka, dlatego ogranicza ryzyko reakcji alergicznych i innych problemów dermatologicznych. Pasek z tworzywa sztucznego jest również trwały, dlatego nie ulega szybkiemu zniszczeniu podczas dziecięcych zabaw. Kolorowe zegarki dziecięce są odpowiednie nawet dla najmłodszych użytkowników. Świetnie sprawdzą się do nauki odczytywana godziny z zegara, dlatego mogą być wykorzystywane do zachęcania kilkulatków do nauki korzystania z zegara.

­

tekst i fot. mat. partnera