Jak wygląda montaż drewnianych schodów?

Drewniane schody stanowią jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań architektonicznych, na które decydują się zarówno zwolennicy nowoczesnego wystroju wnętrz, nawiązującego do skandynawskiego minimalizmu, jak również entuzjaści pomieszczeń i budynków czerpiących inspirację z historycznych już stylów architektonicznych. Drewno – jako materiał wykorzystywany na potrzeby budownictwa oraz aranżacji wnętrz – pozostaje bowiem na tyle uniwersalnym surowcem, że doskonale sprawdza się w zasadzie w każdym miejscu.

Reklamy

 

Odpowiednie jego dopasowanie do pozostałych elementów wystroju umożliwia szeroka gama czynności, które służą nadaniu mu niepowtarzalnej barwy, struktury lub kształtu. Elementy wykonane z drewna doskonale komponują się także z takimi materiałami jak różnego rodzaju metale i szkło, po które coraz częściej sięgają nie tylko projektanci i architekci, ale także właściciele prywatnych nieruchomości oraz obiektów komercyjnych oraz biurowych. Połączenie drewna z tymi surowcami doceniane jest także w kręgach specjalistów, którzy uznają materiały te za szczególnie solidne i trwałe, pozwalające na ich eksploatację przez dłuższy czas.

Drewniane schody – hit ostatnich lat?

Jak była już wyżej mowa, schody wykonane z drewna stanowią element składowy wielu budynków mieszkalnych od wielu lat. Pomimo tego, podobnie jak w przypadku innych rozwiązań architektonicznych, przeżywają one lepsze i gorsze czasy, kiedy zmuszone są ustąpić pojawiającym się jako nowość rozwiązaniom technicznym i materiałowym, które na pewien czas zyskują szczególną popularność oraz upodobanie zamawiających. Wbrew jednak przewidywaniom, jakie co jaki czas wypowiadane są przez ekspertów z branży budowlanej, popularność drewnianych schodów wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a liczba realizacji i zamówień znacznie przewyższa tę, która cechuje schody wykonane z metalu, szkła oraz innego rodzaju surowców wykorzystywanych do produkcji schodów. Drewniane schody przyciągają klientów atrakcyjną ceną oraz niepowtarzalnymi walorami wizualnymi. Dodatkowym argumentem za ich wyborem jest ich duża trwałość i odporność na uszkodzenia, dzięki czemu stają się one optymalnym wyborem dla wielu posiadaczy domów i mieszkań w całym kraju. Stosunkowo prosty jest także sam montaż drewnianych schodów, który nie wiąże się też z koniecznością wykonywania skomplikowanych prac remontowo-budowlanych.

Komu zlecić montaż drewnianych schodów?

Większość producentów i dystrybutorów gotowych schodów oferuje wraz ze swoimi produktami usługę montażu drewnianych schodów, wykonywanych przez certyfikowane ekipy montażowe. Optymalnym wyborem dla każdego zamawiającego pozostaje więc sięgnięcie po tego rodzaju dodatkowe usługi, które z jednej strony dawać będą gwarancję wykonania usługi na odpowiednim poziomie, z drugiej natomiast – umożliwiać będą sięgnięcie u jednego podmiotu po uprawnienia z tytułu rękojmi lub gwarancji zarówno na wypadek wadliwego wykonania samych schodów, jak i ich nieprawidłowego montażu. Pozwala to uniknąć dodatkowych komplikacji i nieporozumień.

Więcej na stronie: www.salonswiatszkla.pl/schody-szklane-i-drewniane/

 

(tekst i fot. mat. sponsora)