Jak wysłać przesyłkę za granicę?

Wysyłanie paczki za granicę wielu osobom kojarzy się ze skomplikowanym i drogim przedsięwzięciem. Cały proces może stać jednak bardziej przejrzysty dzięki wybraniu odpowiedniej obsługi logistycznej. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak wysłać przesyłkę za granicę.

Reklamy

1. Jak wysłać przesyłkę za granicę?

2. Tani kurier – jakiego wybrać?

Jak wysłać przesyłkę za granicę?

Wysyłka przesyłki za granicę to coraz częściej poszukiwana usługa. Obsługa logistyczna, która umożliwia wysyłkę poza Polskę to dobra opcja w przypadku chęci międzynarodowego rozwoju firmy, a także do celów prywatnych, takich jak wysyłka prezentów czy rzeczy w trakcie przeprowadzki. Niezależnie od powodu, dla którego decydujemy się na wysłanie paczki za granicę, w momencie wyboru firmy kurierskiej konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest oczywiście miejsce odbioru przesyłki. Nie wszystkie firmy kurierskie docierają do wszystkich krajów. Przy wyborze odpowiedniej firmy kurierskiej zawrócić należy uwagę również na listę przedmiotów, których nie można nadać. W takim spisie znajduje się najczęściej m.in. alkohol, rzeczy odzwierzęce, takie jak futra i skóry, przedmioty i substancje niebezpieczne, a także przedmioty wartościowe, takie jak biżuteria. Lista rzeczy wyłączonych z usług kurierskich znaleźć można zazwyczaj na stronie internetowej firm.

Istotna jest również wielkość oraz waga paczki, którą można przesłać poza granicę Polski.

Kolejny krok to odpowiednie opakowanie paczki. Najczęściej wystarczające są kartony oraz foliopaki. Do rzeczy kruchych i podatnych na uszkodzenia zastosować należy dodatkowe materiały ochronę, np. Folię bąbelkową czy folię stretch. Przydatne będą również oznaczenia ostrzegające o delikatnej zawartości. Należy pamiętać, że odpowiednie opakowanie paczki to odpowiedzialność nadawcy. Zwrócenie uwagi na tę kwestię zapobiegnie stratom w trakcie transportu i związanym z tym stresem.

Tani kurier – jakiego wybrać?

Głównym kryterium dla wielu osób, które nadają często przesyłki poza granicę kraju, jest cena. Tani kurier to opcja poszukiwana szczególnie przez nadawców, którzy wysyłają paczki w ilościach hurtowych. Nie można zapomnieć, jednak, że cena za przesyłkę uzależniona jest nie tylko od kraju docelowego, ale również wagi, wielkości i sposobu opakowania samej paczki.

W takich wypadkach, zamiast przeszukiwać internet w poszukiwaniu najlepszej opcji, warto zdecydować się np. firmę, która oferuje kompleksową obsługę logistyczną i opiekuna, który pomoże dobrać najlepszą formę przesyłki.

(tekst i fot. mat. partnera)