Jak zaaranżować nowoczesną łazienkę?

Pomysłów na aranżację nowoczesnej łazienki o oryginalnym, a jednocześnie funkcjonalnym wnętrzu jest naprawdę wiele. Czasem wystarczy poszukać odpowiedniej inspiracji oraz zadbać o pozornie nieistotne szczegóły, aby ujrzeć planowaną przez długi czas łazienkę w pełnej okazałości. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!

Reklamy

 

 

Planujesz wystrój łazienki? Zadbaj o drobiazgi i nie zapominaj o planie

Łazienka stanowi zazwyczaj relatywnie niewielką przestrzeń, która jednak powinna stanowić dla nas oazę spokoju, umożliwiającej nam relaksującą kąpiel po długim i pełnym wyzwań dniu. Aby osiągnąć taki efekt, podczas planowania aranżacji łazienki należy zadbać o każdy szczegół. Elementem dekoracyjnym mogą być nawet oryginalne, a jednocześnie trwałe grzejniki łazienkowe ze stali nierdzewnej, takie jak te oferowane przez Mario Radiators. W szerokiej gamie produktów można znaleźć grzejniki dekoracyjne pasujące zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych o nieco bardziej niestandardowym, surowym i modernistycznym wystroju. Urządzając łazienkę, staniemy także przed wieloma innymi dylematami. Stanowczych i przemyślanych decyzji będzie wymagał wybór armatury, płytek, mebli, a przede wszystkim zdecydowanie się jednolitą stylistykę. Niezwykle ważne jest to, aby na samym początku określić dominujący motyw aranżacji. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobierać poszczególne elementy wyposażenia. W nowoczesnych łazienkach dominują przede wszystkim prostota, jasne i wyraziste kolory oraz meble o wyraźnie zarysowanych krawędziach. Właśnie te cechy powinny wyznaczać ramy projektu aranżacji wnętrza. O czym jeszcze należy pamiętać?

 

Od czego zacząć aranżację nowoczesnej łazienki?

Jedną z pierwszych istotnych decyzji, jaką powinniśmy podjąć, urządzając nowoczesną łazienkę, jest wybór armatury. Powinniśmy się przy tym kierować przede wszystkim rozmiarami dostępnej przestrzeni oraz naszymi upodobaniami. Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną zazwyczaj podyktowany jest tym, jak duża jest łazienka. Jeśli uznamy, że mamy wystarczająco dużo miejsca, wówczas w grę wchodzi nasz komfort. Kiedy już podejmiemy decyzję, możemy przejść do planowania układu pozostałych elementów wyposażenia, takich jak umywalka czy meble. Wszystko powinno być dobrze przemyślane i dostosowane do rozmieszczenia dostępnych w łazience dopływów wody. Znając układ łazienki, możemy przejść do kolejnego etapu, który będzie miał ogromny wpływ na efekt końcowy. Chodzi oczywiście o wybór płytek lub innego materiału na pokrycie ścian. W minimalistycznych i modernistycznych wnętrzach na ścianach dominują biel, czerń oraz różne odcienie szarości. Kolory te mogą zostać w ciekawy sposób zestawione, co pozwoli nadać całości nieco bardziej dynamiczny charakter. Doskonałym dopełnieniem takiego wystroju może się okazać biały lub czarny, ozdobny grzejnik łazienkowy. Przechodząc do wyboru mebli, pamiętajmy, że poza zaletami estetycznymi powinny one być również funkcjonalne. Aby zachować jednolitość stylistyczną, warto postawić na bardzo proste i minimalistyczne umeblowanie. Dzięki temu stworzymy wymarzoną, nowoczesną łazienkę, stanowiącą przestrzeń codziennego relaksu.

Publikacja: insane.agency

 

fot. mat. sponsora