Jak zadbać o dobrą edukację dziecka?

Zbliżająca się reforma oświaty budzi w rodzicach dzieci w wieku szkolnym wiele pytań i niepewności. Najważniejsze jest dla nich dobro ich dzieci oraz spokojna przyszłość. Ale czy zachodzące zmiany to gwarancja sukcesu w ich późniejszym życiu? Tego dowiemy się dopiero za kilka lat, jednak już teraz każdy rodzic może zadbać o dobrą edukację swojego dziecka.

Reklamy

 

Wpływ rodziców na edukację ich dzieci

W obecnych czasach, edukacja to jedna z najważniejszych dziedzin w naszym życiu, dlatego też musimy o nią zadbać już od najmłodszych lat. Wiedza jaką zdobywamy w pierwszych latach życia jest intuicyjna, natomiast z biegiem lat staje się coraz bardziej świadomym dążeniem do rozwoju własnej osobowości. Od pierwszego etapu nauczania, należy wpajać dzieciom chęć do zdobywania wiedzy. Uświadamianie dzieci, jak ogromne możliwości daje im edukacja, powinno być priorytetem nie tylko nauczycieli, ale także i rodziców. Ogromnie ważne jest stymulowanie ich rozwoju, poprzez stosowanie innowacyjnych metod, które z łatwością łączą naukę z dobrą zabawą. Aby dziecko miało jak najlepszy start w przyszłości, obowiązkiem rodzica jest zadbanie o jego edukację od najmłodszych lat.


Oferta edukacyjna od Academy International

Odpowiednia edukacja od najwcześniejszych lat to dobry start w dorosłość i owocujące sukcesy na przyszłość. W naszych placówkach edukacyjnych dbamy o jak najlepszy rozwój naszych podopiecznych, zapewniając im odpowiednią ścieżkę edukacyjną i wychowawczą od 12 miesiąca życia do ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej. Jednym z naszych priorytetów jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia we współczesnym świecie – wielokulturowości, globalizacji i nowych komunikacji. Szczególną uwagę przywiązujemy do nauki języków obcych, dlatego tak ważne są dwujęzyczne szkoły, które kładą duży nacisk na wielokulturowość. Duzi nacisk kładziemy też na rozwoju logicznego myślenia, wspierania samodzielności dzieci przy jednoczesnym dostosowaniu naszych wymagań do ich możliwości. Każdy rodzic zapisując swoje dziecko do jednej z naszych placówek edukacyjnych, może być pewny, że wspólnie zadbamy o jak najlepszą edukację dziecka.

Źródło: Academy International – Żłobek Warszawa Bielany

 

 

fot. mat. sponsora