Jak zorganizować wesele w plenerze?

Namioty eventowe coraz częściej stają się alternatywą dla sal weselnych. W końcu świeże powietrze, widok zachodzącego słońca z muzyką w tle mogą być niezapomnianymi przeżyciami w ten ważny dzień w życiu. Biorąc pod uwagę kapryśną pogodę w Polsce, doskonałym rozwiązaniem będzie namiot eventowy. Ulokować możesz go w dowolnym miejscu.

Reklamy

 

Jaką porę roku wybrać?

            Pewnie zastanawiacie się, kiedy warto zorganizować wesele pod namiotem? Odpowiedź nasuwa się sama – latem, ale nie tylko. Może być to jesień lub zima, ponieważ namiot jest odporny na wiatr i deszcz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy niskich temperaturach zaopatrzyć się dodatkowo w grzejnik. Niekiedy piecyki wizualnie prezentuje się całkiem ładnie, a więc nie ma obawy, że będą nieeleganckim gadżetem, który dodatkowo niekorzystnie prezentuje się na zdjęciach. Ponadto w trakcie upalnego lata można zastosować klimatyzację, która zapewni przyjemny chłód. Także jeżeli chodzi o porę roku – namioty sprawdzą się, podczas każdej pogody.

 

Parkiet i catering

            Organizując wesele w namiocie imprezowym powinniśmy pamiętać o parkiecie do tańczenia. Aranżując przestrzeń w namiocie sami decydujemy o układzie stołów, miejscu dla DJ i oczywiście o ilości miejsca przeznaczonej do tańczenia. Dobrą praktyką jest także podwyższone miejsce dla DJ lub orkiestry.

            Decydując się o taką formę wesela należy pamiętać, że catering należy zorganizować we własnym zakresie. Dowiedz się czy wybrana firma cateringowa posiada sztućce i talerze, czy też samemu będzie trzeba zadbać o ten aspekt.

 

Dekoracja

            Kolejną ważną sprawą jest dekoracja namiotu. Tutaj możesz samodzielnie przystroić salę i dobrać kolory lub zdecydować się na profesjonalną pomoc dekoratorki. Ważne, aby wszystko było spójne, a sala nie posiadała zbyt dużo gadżetów dekoracyjnych.

 

Powiadom gości

            Warto pamiętać również o tym, aby uprzedzić gości o pomyśle, aby nie byli zaskoczeni. Jest to ważne, ponieważ np. panie muszą dostosować obuwie. W końcu wysokie szpilki mogą być niewygodne, kiedy połowę imprezy spędzi się na zewnątrz. Nie zapominajcie także o kwestii toalet, które sami musicie wynająć. Na ten aspekt należy zwrócić szczególną uwagę.

            Pamiętajcie o jednej, ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, aby ustalić z firmą wynajmującą dzień i godzinę rozłożenia namiotu i podłogi. Najlepiej jest, aby namiot był gotowy 1-2 dni przed przyjęciem. Pod żadnym pozorem, nawet przy niższych kosztach nie decydujcie się na rozkładanie go w dniu ceremonii. Poza samym montażem naszej „sali weselnej” należy jeszcze ją udekorować i wyposażyć. Niekiedy zdarzają się awaryjne sytuacje, kiedy coś się zepsuje, a czegoś będzie brakować. Dodatkowy stres w dniu ślubu nie jest potrzebny, zatem zadbajcie o swój komfort.

 

Źródło: Das Company – Pawilony ogrodowe

 

 fot. mat. sponsora