Jaki rower wybrać do trudniejszych tras?

Do pokonywania trudniejszych tras potrzebny jest naprawdę wytrzymały rower górski. W tym artykule wskażemy Ci, jaki rower górski wybrać w takich sytuacjach, a także, na jaki rower dirt oraz rower enduro warto się zdecydować. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Być może ułatwi Ci on podjęcie najlepszej możliwej decyzji zakupowej.

Reklamy

Rower górski do trudnych tras

Rower górski, który sprawdzi się na trudnych trasach to na przykład jednoślad typu hardtail. Tego typu rozwiązanie jest wyposażone w widelec amortyzowany z przodu. W związku z tym możesz pokonywać nierówne tereny, jednak nie będziesz miał pełnej amortyzacji. Z tyłu bowiem zgodnie z nazwą odczuwalne będą twarde skoki. Można jednak opanować taki sposób poruszania się po trudnych terenach, że rower górski hardtail staje się najbardziej wygodnym rozwiązaniem. 

W niektórych przypadkach rowery górskie dostępne są w wersji full. Wtedy masz do czynienia z amortyzacją zarówno z przodu, jak i z tyłu roweru. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się na nawierzchniach, które są szczególnie trudne. Nie musisz jednocześnie obawiać się w żaden sposób o komfort podróżowania. Sprawdź, który rower górski na stronie Rowerzysta.pl spełnia opisane wymogi, a następnie podejmij decyzję zakupową. Możesz również w każdej chwili skonsultować ją z ekspertami ze sklepu rowerowego. 

Reklamy

Rower dirt na trudne wyprawy

Rower dirt przeznaczony jest głównie do skakania. Śmiałkowie często wykorzystują je również do przemierzania różnego rodzaju trudnych szlaków. Ma to miejsce na przykład w cross-country. W tym przypadku spore znaczenie ma poziom spektakularności wykonywanych sztuczek. Jeżeli jesteś profesjonalistą, rower dirt na Rowerzysta.pl, powinieneś wybrać z raczej górnej półki cenowej. W przypadku dobrych sklepów rowerowych możesz być wtedy pewien, że pojazd posłuży Ci na zawodach i stanie się jedną z przyczyn doskonałego wyniku sportowego.

Z kolei w sytuacji, gdy pokonujesz trudne tereny raczej amatorsko, śmiało zdecyduj się na rower dirt, który nie należy do najdroższych. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj pojazdów z pewnością znajdziesz w sklepie Rowerzysta.pl.

Jaki wybrać rower enduro?

Rower enduro to natomiast pojazd z bardzo dużym skokiem. Świetnie sprawdza się on zarówno w trakcie trudnych zjazdów, jak i podczas żmudnych podjazdów. To zatem świetne jednoślady do pokonywania trudnych tras. Rower enduro na Rowerzysta.pl dostępny jest w ogromnej liczbie wariantów, a my polecamy Ci pojazdy marek, takich jak na przykład: Merida, Kellys oraz Romet. Stawiając bowiem na renomowanych producentów, gwarantujesz sobie maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo przejazdów. 

Podsumowując, w kwestii doboru najlepszego roweru górskiego do pokonywania trudnych tras spore znaczenie ma amortyzacja. W przypadku roweru dirt oraz enduro zastanów się, jaki jest Twój budżet oraz na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Pamiętaj również o tym, aby wybierać wyłącznie jednoślady renomowanych marek. Powodzenia!


tekst i fot. mat. partnera, grafika: freepik.com