Jaki wybrać zegarek na prezent zapalonemu amatorowi sportu?

Zegarek to dobry pomysł na prezent, również dla zapalonego fana sportu. Nowoczesne czasomierze wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, które pozwalają na dokładne analizowanie wykonywanych ćwiczeń pod kątem ich wpływu na kondycję. Jaki zegarek warto wybrać w prezencie dla sportowca? Czym warto kierować się podczas zakupu? 

Reklamy

Zegarki Garmin – Dlaczego warto wybrać zegarek na prezent?

Zegarek dla mężczyzny powinien odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością oraz praktycznością. To sprawdzony prezent dla każdego fana sportu, niezależnie od dyscypliny. Nowoczesne zegarki sportowe wyróżniają się atrakcyjnym designem oraz wysoką jakością podzespołów. Zegarki sportowe to jednak nie tylko akcesorium treningowe. Można je z powodzeniem nosić do sportowych czy mniej formalnych stylizacji codziennych. 

Porządny zegarek to podstawa, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportu. Zegarek sportowy często jest mylony z opaską. Smartband to inteligentna opaska sportowa, która rejestruje informacje o przebytych treningach i uzyskanych osiągach. Jej wyświetlacz jest cyfrowy, można ją łączyć z dedykowaną aplikacją w smartfonie. Zegarki są nieco bardziej zaawansowanymi mechanizmami. Wyróżniają się klasycznym wyglądem, a ponadto oferują sporo funkcjonalności treningowych. Oprócz funkcji opaski spełniają także funkcje tradycyjnego zegarka, dlatego są opcją najczęściej wybieraną dla mężczyzn. Jednymi z najlepszych propozycji wśród zegarków sportowych są zegarki Garmin. Wyposażone są w nowoczesny mechanizm na bieżąco kontrolujący parametry.  

Reklamy

Co powinien mieć zegarek dla sportowca?

Wybór zegarka dla sportowca nie jest łatwą sprawą. Wysokiej klasy sportowy czasomierz pozwala nie tylko na wskazywanie konkretnej godziny, ale jest wyposażony w szereg funkcjonalności, które ułatwiają komfortowe uprawianie danej dyscypliny sportu. Nowoczesne sportowe zegarki pozwalają na kompleksowe zaplanowanie treningu oraz mierzenie osiągnięć i zapisywanie danych w telefonie. 

Przede wszystkim jednak zegarek treningowy powinien być wytrzymały. W porównaniu do akcesoriów ozdobnych, pasujących na eleganckie wyjścia, akcesorium sportowe narażone jest na szereg wstrząsów, dlaczego konieczna jest izolacja mechanizmu od ekstremalnych warunków atmosferycznych. Najważniejszą cechą jest wodoodporność. Zegarek powinien być szczelny, nie może wniknąć do niego woda nawet podczas pływania czy nurkowania. Podstawowymi funkcjami, które również pojawiają się w kontekście zegarków, są również krokomierz oraz licznik spalonych kalorii. Nie można zapomnieć o pulsometrze i GPS. Niezwykle użyteczna jest funkcja trenera personalnego. Dzięki niemu dane urządzenie może śledzić postępy w treningach oraz prezentować praktyczne wskazówki dla osoby ćwiczącej. Nowoczesne zegarki współpracują z telefonem komórkowym. Poprzez zainstalowaną aplikację można z powodzeniem monitorować swoje osiągnięcia oraz korygować odczyt parametrów. Połączenie zegarka ze smartfonem sprawia także, że można dokładnie analizować dane oraz odbierać wiadomości czy połączenia. 

Rozmiar oraz styl zegarka warto dobrać według preferencji osoby obdarowywanej. Jeśli nie mamy pewności co do ulubionej barwy czy stylistyki, warto zdecydować się na klasyczne kolory w neutralnym zestawieniu. Podobne rozwiązanie sprawdzi się w każdym przypadku, więc będzie to udany prezent na lata. Jeśli wiemy, jakie sporty uprawia mężczyzna, któremu chcemy sprezentować zegarek, łatwiej wówczas dobrać odpowiednią klasę szczelności czy dodatkowe funkcje, charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu.

­

(tekst i fot. mat. partnera)