Jakie warunki należy spełniać, żeby wziąć pożyczkę?

Pożyczka gotówkowa pomaga uratować domowe finanse w podbramkowej sytuacji, zapłacić ratę na studiach lub wyjechać na wymarzone wakacje. Niestety, banki mają bardzo wysokie wymagania w stosunku do swoich klientów. W sytuacji, kiedy połowa Polaków marzy o umowie o pracę, wsparcia finansowego udzielają im instytucje pozabankowe. Co trzeba zrobić, aby udzieliły niezbędnej pożyczki?

Reklamy

 

Kredyt online w kilka minut

Pierwszym warunkiem, jaki powinna spełnić dana osoba, jest stałe źródło dochodów. Może być nim praca na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło, stypendium, emerytura, a w przypadku pożyczek na dowód – dobro materialne, które posłuży jako zastaw.

W otrzymaniu wsparcia finansowego pomaga pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej. To miejsce, gdzie zapisywane są wszelkie długi Polaków z terenu całego kraju. W przypadku pożyczek gotówkowych od instytucji innych niż bank, nie jest niezbędna. Należy tylko:

Reklamy

– mieć 22 lata,

– polskie obywatelstwo,

– dowód osobisty,

– konto bankowe,

– telefon komórkowy,

– pocztę e-mail.

Ważny jest także wybór odpowiedniego miejsca, które udzieli wsparcia finansowego. Bezpieczna pożyczka gotówkowa przelewana jest na szyfrowanej stronie, a firma powinna sprawdzić wcześniej BIK klienta i jego wydolność finansową. Instytucja pozabankowa musi także widnieć w CEIDG, co oznacza, że jej właściciele prowadzą uczciwą działalność gospodarczą. Jeśli nie wiesz, którą firmę wybrać – pożycz w Miloan. Dzięki nim szybki kredyt gotówkowy jest w zasięgu każdego klienta.

 

Czy pożyczka gotówkowa jest bezpieczna?

Tak, gdyż od pożyczki w banku różni ją jedynie stopa oprocentowania. Bezpieczeństwo finansowe zależy głównie od klienta i podjętych przez niego decyzji. Po pierwsze, pożyczka jest tylko tymczasowym rozwiązaniem problemu, który pozwala uzyskać więcej czasu na wyjście z finansowego dołka. Powinna stanowić trampolinę i sposób na odbicie się od dna w postaci zdobycia funduszy na nauczenie się nowych umiejętności albo zdobycie wykształcenia i podniesienie zarobków.

Po drugie, należy wybrać dokładny termin jej spłaty. Najlepiej, aby wypadał na dziesięć dni przed wypłatą, a sama kwota pożyczki stanowiła jedynie 50% wolnych pieniędzy, jakie zostają po opłaceniu wszelkich rachunków. Te zasady bezpieczeństwa sprawią, że każda osoba zwróci pożyczkę gotówkową bez najmniejszych problemów.

W takim razie, jak ją uzyskać?

Otrzymanie kredytu online zależy od indywidualnych warunków określonych na stronie internetowej instytucji pozabankowej. Osoby, które otrzymają wsparcie finansowe, spełniają następujące warunki:

– założyły konto na stronie internetowej firmy,

– złożyły wniosek o Zawarcie Umowy Pożyczki,

– dokonały przelewu weryfikacyjnego,

– uzyskały pozytywną ocenę zdolności kredytowej,

– nie mają aktualnych pożyczek w danej firmie udzielającej chwilówek,

– chcą uzyskać wsparcie finansowe w polskiej walucie,

– wyraziły zgodę na przekazanie do BIK historii kredytowej z instytucji pozabankowej.  

Po całej procedurze, która zajmuje około godziny, i otrzymaniu pozytywnej decyzji, pieniądze znajdują się na koncie klienta, nawet w piętnaście minut. Dzięki temu mogą szybko zapłacić ratę długu w klasycznym banku lub kredyt hipoteczny, aby nie stracić miejsca zamieszkania. Uzyskanie kredytu online odbywa się z domu klienta, bez marnowania czasu i zbędnych spotkań z konsultantami.

 

Jakie są koszty takiego kredytu?

Cena pożyczki gotówkowej składa się z pożyczonej kwoty, odsetek i prowizji płaconej danej firmie określonych w podpisanej umowie. Dodatkowo, w przypadku przekroczenia terminu ponosi się drobną opłatę za przedłużenie czasu spłaty o siedem, piętnaście lub trzydzieści dni, a odsetki wzrastają. Podsumowując, pożyczanie pieniędzy w instytucji pozabankowej jest opłacalne, jeśli pożyczka jest spłacana w terminie. Niewątpliwą zaletą tego wsparcia finansowego jest też jego dostępność dla wszystkich obywateli, którzy spełniają kryteria podane na stronie internetowej.