Jarmarki bożonarodzeniowe – pomysł na weekend

Rozmyślasz nad ciekawą formą spędzenia najbliższego weekendu? Chcesz choć na chwilę wyrwać się ze swojego miasta, odpocząć i zobaczyć coś ciekawego? Podpowiadamy: oprócz wypadu na narty czy snowboard, najlepszym pomysłem będą… Jarmarki bożonarodzeniowe!

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Jarmarki w Polsce zyskują coraz to szerszą sławę. Co ciekawe, niektóre z europejskich miast organizują je już od od XIII wieku. By pojawić się na jednym z nich wystarczy chwycić atlas od mapy.com.pl i ruszać w trasę! A które polskie miasta warto odwiedzić? Czytajcie dalej!

Świąteczne jarmarki to prawdziwa feeria smaków, zapachów i kolorów. Klimatyczne, drewniane stragany, pełne pięknych ozdób oferują lokalne wypieki, regionalne specjały, wyroby artystyczne i rzemieślnicze, biżuterię hand-made, obrazy czy domowe alkohole. Oprócz tego świąteczne specjały kulinarne, grzane wino czy gorąca czekolada, urozmaicona dodatkiem amaretto dla dorosłych. Tysiące światełek o ciepłej barwie, które budują rodzinną i przytulną atmosferę. W tle bez trudu usłyszymy kolędy, świąteczne piosenki czy zyskamy możliwość podziwiania orkiestry dętej w akcji. Oprócz tego, najmłodsi będą mogli wyszaleć się na karuzelach i straganach z zabawami. 


Wrocław i Jarmark Bożonarodzeniowy

Wrocławski jarmark zaczyna się już w połowie listopada i trwa praktycznie do samych Świąt. Ogromny, wrocławski rynek to duże pole do popisu dla wystawców i restauratorów, którzy dbają o podniebienia odwiedzających jarmark. Tu jarmark wygląda całkowicie jak te tradycyjne, organizowane u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech. Drewniane domki, szopki przypominające te największe i setki stoisk oferujących wyjątkowe rękodzieła – Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to idealne miejsce na weekendowe odprężenie, nastrojenie się przed świąteczną gonitwą oraz… Zakup prezentów!


Kraków i Targi Bożonarodzeniowe

Imponujących rozmiarów Rynek w sercu Krakowa na kilka tygodni przed Wigilią Bożego Narodzenia wypełnia się mnóstwem kramów i straganów przepełnionych regionalnymi specjałami, artystycznym rękodziełem i oryginalnymi produktami, które idealnie sprawdza się jako pomysł na prezent dla naszych najbliższych. Wystawcy oferują także multum ozdób i ozdóbek, dzięki którym świąteczny klimat zawita w naszych domach na dobre!


Poznań i Betlejem Poznańskie

Ogromna choinka przepełniona kolorowymi lampkami, lodowe rzeźby i szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami. Wszystko to urozmaicone zabawami, muzyką i widowiskami na scenie. Brzmi kusząco? Jeśli tak koniecznie odwiedź Stary Rynek w Poznaniu w okresie Adwentu. Dzięki pokaźnemu targowisku, mnogości produktów stworzonych ręcznie przez rzemieślników oraz aromatycznej kuchni wraz z korzennym grzańcem każdy, nawet największy sceptyk pokocha świąteczną atmosferę!


Gdańsk i Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczny jarmark w Gdańsku zaczyna się w grudniu i kończy na dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Odwiedzający go mogą podziwiać wyjątkowe, świąteczne iluminacje na pobliskich budynkach, świetlne ozdoby pokaźny rozmiarów, takie jak Zaczarowana Kareta czy Przystań pod Jemiołą. Oprócz tego, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku możemy korzystać z lodowiska, Anielskiego Młynu czy koła widokowego AmberSky.

 

fot. materiał sponsora