Jasełka w Przedszkolu Miejskim nr 3 przy ul. Grotthusów

Coroczną tradycją w Przedszkolu Miejskim nr 3 jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd.

Reklamy


Na jasełkowe spotkanie zaproszono księdza Prałata Andrzeja Puzona, Panią katechetkę Kasię Szczepańską oraz najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków.

Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. W oprawę muzyczną Jasełek włączyli się także rodzice naszych pociech grając na skrzypcach i gitarze najpiękniejsze kolędy.

Jasełkowa szopka miała po raz pierwszy niekonwencjonalną obsadę. Była: Maryja, św. Józef natomiast w rolę małego Jezusa wcielił się mały Tomeczek – w tej roli spełnił się idealnie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.

Zgodnie z tradycją, na koniec występów Pani Dyrektor Maria Jastrzębska złożyła serdeczne życzenia wszystkim obecnym , dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem.

Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

Wesołych Świąt !!!

 

 

Opracowała: Jolanta Mazurek

Fot. Przedszkole nr 3