Jasełka w SP nr 2 w Hrubieszowie

W Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, spowodowały, że korytarze szkolne, klasy i świetlica zostały w tym nastroju pięknie przyozdobione, a dzieci swoje umiejętności i miłość do Boga wyraziły w pięknej inscenizacji i udziałem w konkursach.

Reklamy

Uroczyste spotkanie rozpoczęła dyr. Szkoły p. Halina Kowalczuk, witając gości m.in. przedstawiciela Straży Granicznej, kpt. Annę Weremij, ks. Konrada Zalewskiego, przewodniczących Rady Rodziców p. Jerzego Tudryna i Katarzynę Kostrubiec oraz mnie przedstawiciela lubiehrubie, itd.

Reklamy

Po pewnym czasie na tle wspaniałej dekoracji wykonanej przez p. Katarzynę Dubienko, do przygotowanej inscenizacji przystąpiły pięknie przebrane dzieci. Całość wyszła imponująco, tym bardziej, że wykonano również nowe, rytmiczne i dynamiczne Kolendy. W końcu dwóch Mikołajów, ruszyło w kierunku widzów z workami cukierków, co zapewne spodobało się tym, którzy te cukierki wywalczyli. Zaproszeni goście i p. dyrektor złożyli wszystkim obecnym i nieobecnym świąteczne życzenia. Dzieci udały się do domu, a nauczyciele i personel administracyjno – gospodarczy na wigilijny posiłek, przed którym łamano się opłatkiem i składano życzenia. Była kutia, barszcz czerwony z uszkami, rybka z surówką i do wyboru herbata lub kawa.

W akademii wzięły udział klasy: 4a, 4b, 3b, 3c, 2b, 5c, 5b. Inscenizację przygotowały panie: Patrycja Djabin, Alicja Bas, Joanna Gumiela, Ewa Misztal, oprawa muzyczna p. Beata Fabrowska – Lichoń, nad nagłośnieniem czuwali panowie Krzysztof Dąbrowski i Grzegorz Głowacz.

***

Podczas akademii ogłoszono również wyniki konkursu międzyszkolnego, zorganizowanego przez hrubieszowskie Muzeum, pt. „Kartka Świąteczna”, w którym trzecią nagrodę uzyskała Sandra Palonka z 4b, a wyróżnione zostały: Anna Dubienko 4c, Aleksandra Szymko 4b, Diana Nowosad 5a, Dominika Mroczkowska 5b, Aleksandra Nowosad 3b.

***

Podano również kolejność w konkursie szkolnym, międzyklasowym na świąteczno – zimowy wystrój sal lekcyjnych. W grupie klas I – III, czołowe lokaty zajęli:
1 klasy 1a i 1b (sala nr 12),
2. klasa 3c (sala nr 40),
3. klasy 3a i 3b (sala nr 33)

W klasach IV – VI:
1. klasa 4c (sala nr 34)
2. klasa 6b (sala 21)
3. 4b (sala 36)

Nagrodę specjalną otrzymali najmłodsi uczestnicy konkursu, czyli – klasa 0.

***

Opracował – mak