21 lipca 2024

Jedynka: Bezpieczeństwo w sieci-zagrożenia związane z cyberprzemocą

W dniach 25-27.10.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbyły się warsztaty dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli, dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń związanych z cyberprzemocą.

Reklamy

 

Zajęcia prowadzone były przez pana Roberta Turskiego, przedstawiciela Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli „ Sof-Okles” .

Uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej oraz II gimnazjum mieli możliwość wzięcia udziału w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych, podczas których zapoznali się z najważniejszymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, mediów społecznościowych oraz gier komputerowych. Uczestnicy zajęć uświadomili sobie jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci  oraz dobór gier komputerowych stosownych do wieku.

Reklamy

Nauczyciele i rodzice zostali zapoznani z nowymi zagrożeniami, jakie pojawiły się w internecie. Uświadomili sobie jak ważna jest rola osób dorosłych w zakresie kontroli ilości i jakości czasu, spędzanego przez dzieci i młodzież przed komputerem, ale także podczas korzystania z telefonu komórkowego i tabletu.

Warsztaty profilaktyczne zorganizowali pedagodzy szkolni we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów.

Reklamy

 

źródło i fot. SP nr 1