Jedynka: Czytanie na szkoły powitanie

W roku szkolnym 2018/2019, w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie wdrażana jest innowacja pedagogiczna „Klub Ortograffiti”, która ma na celu wprowadzenie nowatorskiej formy udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w postaci klubu, zrzeszającego uczniów w różnym wieku uczęszczających na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, pracujących metodą „Ortograffiti” i „Ortograffiti z Bratkiem”.

Reklamy

 

W ramach innowacji realizowany jest projekt „Starsi-młodszym”, który polega na tym, ze poza zajęciami terapeutycznymi w poszczególnych grupach, organizowane są różnego rodzaju akcje integrujące społeczność szkolną, rozwijające umiejętność czytania i pisania np. akcje czytelnicze, konkursy i turnieje.

Zadania, wyznaczone na każdy miesiąc, planują i realizują uczniowie starsi dla grupy młodszych dzieci.

Podczas realizacji zadania wrześniowego pt. „Czytanie na szkoły powitanie”, uczniowie z klas 5-8 przygotowali akcję czytelniczą dla pierwszaków z kl. 1b.

Podczas spotkania z młodszymi kolegami, przedstawili postać Bratka-przyjaciela dzieci, odczytali bajki terapeutyczne z serii „Ortograffiti z Bratkiem” oraz zorganizowali zabawę utrwalającą znajomość liter. Pierwszoklasiści stworzyli prace plastyczne przedstawiające postać Bratka, z których powstała piękna wystawa.

Za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji czytelniczej podziękowania otrzymują uczniowie: Zofia Śliwa z kl. 5b, Nicole Sas oraz Ewa Gis z kl. 7a, Kinga Kuras oraz Kamil Pokrywka z kl. 8c.

Opiekun „Klubu Ortograffiti” Marta Kuczyńska

 

źródło i fot.: SP nr 1