Jedynka: Mądrzy Rodzice

W dniu 30 marca 2019 roku zakończyły się warsztaty dla rodziców „Mądrzy Rodzice”, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

W ramach VII edycji warsztatów zorganizowano zajęcia ze specjalistami z różnych dziedzin, pomocne w wychowaniu dzieci i młodzieży oraz rodzicielską grupę wsparcia, którą współtworzyli sami uczestnicy warsztatów.

Podczas dziesięciu spotkań warsztatowych rodzice pogłębili swoją wiedzę, umiejętności wychowawcze i wzmocnili się w roli rodzica, o czym świadczą przykładowe wypowiedzi uczestników tegorocznych warsztatów:

I. „Warsztaty „Mądrzy Rodzice” są świetną inicjatywą, gdyż zwiększyły moją samoświadomość, dzięki czemu patrzę na zachowanie mojego dziecka z zupełnie innej perspektywy. Dzięki warsztatom zrozumiałam, że to nie zachowanie mojego dziecka należy zmieniać, a mój stosunek do niego i jego problemów. Teraz staram się szukać klucza a nie wytrycha(…)”

II. „ Warsztaty pozwalają zrozumieć wiele rzeczy, otwierają oczy nawet doświadczonym rodzicom. Warsztaty są także idealnym miejscem na integrację rodziców, na nawiązanie nowych znajomości, na rozmowy o dzieciach, o sytuacjach radosnych i trudnych(…)”

III. „Warsztaty dały mi: 

– świadomość, że jestem wystarczająco silna, żeby pomóc dziecku i nauczyć dziecko rozumieć siebie i swoje emocje oraz świat, w którym będzie żyło,

– siłę do pracy z dzieckiem,

– spokój, że dam radę,

– radość z siły sprawczej w wychowaniu”.

 

Uczestnicy zgodnie uznali, że takie warsztaty są bardzo potrzebne i powinny być organizowane w przyszłości. Tegoroczna grupa rodziców uczestniczących w warsztatach wzorem lat ubiegłych nawiązała bardzo pozytywne relacje. Grupa „Mądrych Rodziców’2019” nie chce się rozstać, dlatego ustaliła comiesięczne spotkania rodzicielskiej grupy wsparcia w jednej z miejskich bibliotek publicznych.

Warsztaty „Mądrzy Rodzice” jak co roku zostały sfinansowane przez Gminę Miejską Hrubieszów.

 

Lider warsztatów „Mądrzy Rodzice”

Marta Kuczyńska