Jedynka: Oznakuj rower swojemu dziecku

W reakcji na rosnącą liczbę kradzieży rowerów, w dniach 8 – 9 września 2016 r., w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji, na placu szkolnym Zespołu Szkół Miejskich nr 1 odbędzie się znakowanie rowerów.

Reklamy


Akcją objęci zostaną uczniowie klas IV i V. Znakowania może dokonać osoba pełnoletnia poiadająca przy sobie ważny dowód osobisty.

Klasy IV czwartek (08.09.2016 r.) godz. 14 – 16.

Reklamy

Klasy V piątek (09.09.2016 r.) godz. 14 – 16.

 

***

 

PONIŻEJ INFORMACJA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W HRUBIESZOWIE

 

Jak uniknąć kradzieży roweru!!!

W okresie letnim większości osób porusza się rowerami. Korzystając z jednośladów nie pozostawiajmy roweru, który nie jest zabezpieczony na klatkach schodowych budynków wielorodzinnych lub przed nimi.

KPP w Hrubieszowie odnotowuje co roku szereg kradzieży rowerów. Z czynności podjętych na miejscu zdarzenia wynika, iż głównie dokonywane są kradzieże rowerów pozostawionych bez nadzoru właściciela i żadnych zabezpieczeń.

Celem zminimalizowania ryzyka kradzieży należy zastosować się do kilku podstawowych zasad:

– zostawiaj rower w zasięgu wzorku – pozostawienie jednośladów w miejscu widocznym pozwala na ciągłą jego obserwację i w chwili kradzieży właściwą reakcję. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również pozostawienie roweru na terenach które są objęte monitoringiem, co ułatwia w przypadku jego kradzieży rozpoznanie sprawcy.

– pamiętaj o stosowaniu zapięć i zabezpieczeń rowerów – powinniśmy stosować zawsze zabezpieczenie bez względu na jakiś czas pozostawiamy rower bez nadzoru. Stosujemy zabezpieczenia w postaci linek i kłódek dobrej jakości, rower najlepiej przypinajmy
do trwałych elementów związanych z podłożem.

– zapisz numer fabryczny ramy – jeżeli rower taki posiada, w przypadku kradzieży ułatwi jego odnalezienie.

Stosowanie powyższych zasad nie gwarantuje całkowitej pewności, że rower nie zostanie skradziony lecz zjawisko to znacznie ograniczy.

Ponadto oznakowanie roweru w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz wykonanie jego fotografii w przypadku kradzieży ułatwi jego identyfikacyjne i odnalezienie.

Rower można oznakować w KPP w Hrubieszowie przy ul. Narutowicza 20 pokój 02 w każdy wtorek w godz. 9:00 – 10:00. Znakowane są rowery osób pełnoletnich posiadających przy sobie ważny dowód osobisty.

 

 

źródło: ZSM nr 1, KPP Hrubieszów