23 września 2023

Jedynka pamięta! (ZDJĘCIA)

Wolontariusze hrubieszowskiej Jedynki posprzątali i zapalili znicze na mogiłach żołnierzy-legionistów, poległych w latach 1918 – 1920 oraz uporządkowali teren przy kaplicy cmentarnej.

Reklamy

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Biorąc ten fakt pod uwagę, w piątek 29 października tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie pod opieką dyrektor Edyty Kucharskiej i opiekuna SKW Anny Karkuszewskiej, udali się na hrubieszowski cmentarz.

Reklamy

Celem akcji było posprzątanie i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy-legionistów, poległych w latach 1918 – 1920 oraz uporządkowanie terenu przy kaplicy cmentarnej.

Uczniowie wykazali się piękną postawą patriotyczną, kultywując pamięć o polskich bohaterach walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Była to na pewno lekcja szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli.

Reklamy

W akcji wzięli udział: Patrycja Bałszan, Sara Caruk, Kamila Chwedczuk, Gabriela Frąc, Hanna Gidzińska, Paweł Gumieniak, Nicolla Jaworska, Paweł Karkuszewski, Kacper Kasprzak, Emilia Mlinowska, Zuzanna Mróz, Oliwia Mączka, Wiktoria Niemczyk, Maja Nowacka, Bartłomiej Trzustkowski, Dominika Zezula, Zofia Śliwa, Hania Nowosad, Dawid Pempko i Kacper Pucek.

­

(info i fot. SP nr 1)


Zobacz też:

Grób prezesa TG Sokół Hrubieszów został uporządkowany przez uczniów ZS nr 4 w Hrubieszowie

Grób prezesa TG Sokół Hrubieszów został uporządkowany przez uczniów ZS nr 4 w Hrubieszowie