Jedynka: Polskie Tatry, Słowacja, Zwierzyniec

Od 8.06.2015 r. do 12.06.2015 r. grupa młodzieży przebywała na wycieczce po najpiękniejszych terenach Polski i Słowacji.

Reklamy

 

Trudna i wyczerpująca wędrówka okazała się niesamowitą atrakcją i możliwością zmierzenia się z własnymi słabościami.

Codzienne kilkugodzinne marsze w górach, wspinanie się po łańcuchowych trasach Słowackiego Raju i balansowanie nad przepaściami wynagrodzone zostały długim wypoczynkiem w Tatralandii, gdzie baseny, zjeżdżalnie i inne atrakcje kompleksu wodnego koiły nasze zmordowane nogi.

Reklamy

W trakcie wędrówki mieliśmy też możliwość ochłonięcia od letnich upałów w Jaskini Lodowej, w której najwyższa możliwa temperatura wynosi 5 stopni.

Zwieńczeniem wędrówki okazał się spacer po zakopiańskich Krupówkach, zakupy pamiątek dla najbliższych i, co najważniejsze, bezpieczny powrót do domu.

Zmęczeni, ale zadowoleni czekamy na kolejne wyjazdy, które uczą, integrują, a przede wszystkim bawią.

 

***

 

Biwak w Zwierzyńcu

1 czerwca, czyli na Dzień Dziecka, grupa uczniów z naszego gimnazjum wyruszyła do Zwierzyńca. Po dotarciu na camping czekały już na nas busy, które zabrały grupę do Obroczy. Stamtąd, po przeszkoleniu, rozpoczął się spływ kajakowy rzeką Wieprz do Zalewu Rudka. Mimo obaw niektórych uczniów okazało się, że jest to bardzo fajna forma rekreacji, szczególnie przy doskonałej pogodzie jaką mieliśmy tego dnia.

Wieczorem cała grupa  poszła na spacer po Zwierzyńcu. Kościółek „na wodzie” i stara część miejscowości w nocnej iluminacji prezentowały się pięknie.

Drugiego dnia byliśmy w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad Stawami Echo, zwiedzaliśmy miejscowość i nie przeszkodził nam w tym chwilowy deszcz.

Wieczorem, przy ognisku, odbył się konkurs wiedzy o Ordynacji Zamoyskich i Roztoczańskim Parku Narodowym. Kacper Śliwa, Jacek Perechowski, Kamila Łopocka, Jakub Zderkiewicz, Jakub Natucki i Patryk Bajer zapamiętali wiele informacji i wykazali się nimi w rywalizacji.

Podczas biwaku mieliśmy czas na gry i towarzyskie pogaduszki. Zachęcamy innych do takiej formy wypoczynku.

 

 

źródło i fot. ZSM nr 1