Jedynka pomaga dzieciom

W niedzielę 25 listopada ruszyła doroczna akcja inicjowana przez Radio i TV Lublin pod nazwą „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Reklamy

Przy kościele Ducha Świętego przed każdą mszą Świętą wolontariusze (uczniowie i nauczyciele) ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 prowadzili zbiórkę darów na rzecz akcji.

Zebrano około 400 kg żywności, środków higieny i odzieży.

Niedzielna akcja była jedynie początkiem działań komitetu. Już od od poniedziałku 26 listopada, przez dwa tygodnie, przy głównym wejściu do szkoły przy ul. Listopadowej, w godzinach 8 – 15 wolontariusze będą prowadzić zbiórkę darów.

Zaś 8 grudnia przewidziany jest oficjalny otwarty finał w budynku szkoły. Impreza ta będzie miała charakter rekreacyjno-sportowo-kulturalny.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim ofiarodawcom, zachęcają do dalszej ofiarności oraz zapraszają wszystkich na uroczystość finałową w dniu 8 grudnia 2007.

Przeprowadzenie akcji pociąga za sobą nakłady finansowe, dlatego w tym miejscu ośmielamy się prosić potencjalnych sponsorów o kontakt z koordynatorem akcji pod nr tel. 601321271.

zobacz zdjęcia >>