Jedynka: Przyjaciele Zippiego

Dnia 4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbyło się podsumowanie i uroczyste zakończenie realizacji rekomendowanego programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”.

Reklamy

 

W bieżącym roku szkolnym uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy 2b, którzy uczyli się ważnych umiejętności takich jak:

– rozpoznawanie własnych uczuć i rozmawianie o nich,

– mówienie tego, co chce się powiedzieć,

– uważne słuchanie,

– proszenie o pomoc i pomaganie innym,

– nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni,

– radzenie sobie z samotnością, odrzuceniem, przemocą,

– rozwiązywanie konfliktów i przepraszanie,

– radzenie sobie ze zmianą i stratą,

– adaptowanie się do nowych sytuacji.

Bohaterem programu „Przyjaciele Zippiego” jest patyczak Zippi, którego pokochały dzieci na całym świecie. Program przebiega pod patronatem organizacji Partnership for Children.

W Polsce propaguje go Centrum Pozytywnej Edukacji. Uczniowie klasy 2b spotykali się na zajęciach z Zippim w czwartki, począwszy od miesiąca października 2018 r. do kwietnia 2019 r. Podczas zajęć pracowali metodami aktywnymi; praca w grupach, scenki dramowe, twórczość plastyczna. Każdy uczeń otrzymał zeszyt ćwiczeń oraz komplet materiałów, które sfinansowała Gmina Miejska Hrubieszów w ramach realizacji programu „Elementarz profilaktyki”.

Program „Przyjaciele Zippiego” przyniósł małym uczestnikom wiele korzyści w sferze emocjonalno-społecznej, wyposażył uczniów w pożyteczne umiejętności z zakresu prawidłowych postaw prospołecznych oraz zapewnił im miłe wspomnienia.

Dziękuję pani Katarzynie Sztuk, wychowawczyni klasy oraz rodzicom uczniów z kl. 2b za współpracę i pomoc w realizacji programu.

 

Realizator programu „Przyjaciele Zippiego”, pedagog szkolny, Marta Kuczyńska

fot.: SP 1