Jedynka składa hołd Bohaterom Września 1939

Hrubieszów

Reklamy

Już tradycyjnie, bo nieprzerwanie od 8 lat przy Gimnazjum i SP nr 1 w Hrubieszowie młodzież i dzieci stają na trasie biegów przełajowych poświęconych obrońcom naszej Ojczyzny. Idea tej imprezy to przede wszystkim wychowanie patriotyczne i zdrowotne.

Część sportowa, czyli sam bieg poprzedzony został krótką częścią oficjalną, gdzie przy udziale całej społeczności szkolnej i pocztów sztandarowych odśpiewano hymn narodowy a następnie nastąpiła chwila wspomnień tamtych dni.

Na starcie biegu stanęły dzieci i młodzież ze wspomnianych szkół oraz przedszkolaki z przedszkola nr 1. Zwycięzcy otrzymali statuetki i dyplomy. Jednak najważniejszy był udział w biegu, gdyż zamysłem było nakłonienie młodzieży do pokonywania własnych słabości i dedykowanie ich bohaterom wojny 1939 roku.

Organizatorzy dziękują Urzędowi Miasta za ufundowanie pucharów, Spółdzielni Mieszkaniowej im ST. Staszica za udostępnienie obiektu, na których odbyła się impreza, dzieciom i wychowawcom z przedszkola nr 1 im Małego Księcia za obecność oraz wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy wzięli aktywny udział w imprezie.

***

Wyniki biegu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkolaki
Dziewczęta: Janusz Karolina, Bartnik Aleksandra, Kowalczyk Klaudia
Chłopcy: Dziedzic Bartłomiej, Kamiński Michał, Skwarek Adam

Szkoła podstawowe

Dziewczęta

Klasy pierwsze
Ślażyńśka Matylda
Koniec Laura
Stawarka Diania

Klasy drugie
Paluch Klaudia
Szajnoga Agnieszka
Sałęga Agnieszka

Klasy trzecie
Pal Dagmara
Wołyniec Oliwia
Świątek Oliwia

Klasy czwarte
Szendrak Klaudia
Flaks Klaudia
Śniadowska Jessika

Klasy piąte
Mosek Natalia
Pachniewska Paulina
Suska Weronika

Klasy szóste
Stecko Dominika
Sawiniec Karolina
Janicka Agata

***

Chłopcy

Klasy pierwsze
Pal Maciej
Buczak Bartłomiej
Kraczkowski Krzysztof

Klasy drugie
Tarnawski Michał
Świątek Oktawian
Jasina Adam

Klasy trzecie
Janicki Bartłomiej
Pietrusiewicz Kacper
Mazurek Piotr

Klasy czwarte
Szuryński Piotr
Wygadańczuk Łukasz
Ślifierz Radosław

Klasy piąte
Pogwizd Konrad
Wiater Mateusz
Waś Grzegorz

Klasy szóste
Łopocki Michał
Kucharski Mateusz
Bilik Oskar

***

Gimnazjum

Dziewczęta

Klasy pierwsze
Wójcicka Marta
Wielosz Natalia
Momot Dominika

klasy drugie
Furlepa Dorota
Waś Natalia
Gruszczyńska Wioletta

Klasy trzecie
Senkowska Joanna
Czajka Magdalena
Maślanka Aleksandra

***

Chłopcy

Klasy pierwsze
Klain Piotr
Pędzik Mateusz
Antonowicz Patryk

Klasy drugie
Łopocki Szymon
Palonka Paweł
Nowak Bartłomiej

Klasy trzecie
Mosek Paweł
Kozik Michał
Skrzyński Maciej

info i foto:
Gimnazjum nr 1

zobacz zdjęcia >>