Jedynka: Szkolny Dzień Profilaktyki dla najmłodszych

W dniu 26.11.2018 r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, odbył się „Szkolny Dzień Profilaktyki”, w którym uczestniczyli wychowankowie grupy „0” oraz uczniowie z klas 1-3.

Reklamy

 

Apel rozpoczął się pokazem mody, w wykonaniu grupy reprezentującej SP nr 1 na konkursie pt. „Moda na odblaski” tj. Oliwii Jonak i Mikołaja Czerkawskiego z kl. 3a oraz Aleksandry Piaseckiej i Wiktorii Daciuk z kl. 4b. Uczniowie, przygotowani przez p. Paulinę Seweryn oraz p. Agnieszkę Kolano zaprezentowali modne stroje, ozdobione elementami zapewniającymi dzieciom bezpieczeństwo po zmroku.

Następnie pani dyrektor Edyta Kucharska wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursu profilaktycznego pt. „Jak dbam o zdrowie i bezpieczeństwo”.

Reklamy

Kolejną częścią apelu było przedstawienie teatralne pt. „Komputerowy Czarodziej”, w wykonaniu Teatru Moralitet. Treści przedstawienia nawiązywały do bezpieczeństwa na co dzień. Uczniowie utrwalili prawidłowe postawy w zakresie korzystania z komputera, internetu oraz poruszania się po drogach. Przypomnieli sobie jak ważna jest przyjaźń, współpraca oraz ruch na świeżym powietrzu. Świetnie bawili się przy dźwiękach gitary i aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, prezentując np. prawidłowy sposób przejścia przez jezdnię w wyznaczonym miejscu.

 

Laureatami konkursu profilaktycznego w przedziale wiekowym 0-1 zostali:

I miejsca: Oliwia Makuch z gr. „0” oraz Anna Metyk z kl. 1c

II miejsca: Paulina Karcz z gr. „0” oraz Aleksandra Pałys z kl. 1a

III miejsca: Hanna Sidorczuk z gr „0” oraz Julia Kiszel z kl.1b

Wyróżnienia: Julia Wiśniewska, Zuzanna Kudelska, Lena Kopiel, Wiktoria Hałasa z gr.”0”, Iga Nowosad z kl. 1a, Igor Wróbel z kl. 1a, Antoni Panasiewicz z kl. 1c

 

Laureatami konkursu profilaktycznego w przedziale wiekowym 2-3 zostali:

I miejsce: Jakub Makuch z kl. 2b

II miejsce: Michał Grzeszczuk z kl. 3a

III miejsca: Dawid Dworak oraz Wiktoria Dynkiewicz z kl. 2b

Wyróżnienia: Oliwia Jonak, Martyna Drzygało z kl. 3a.

 

„Szkolny Dzień Profilaktyki” został zorganizowany przez pedagoga szkolnego Martę Kuczyńską w ramach realizacji programu „ Elementarz profilaktyki” we współpracy i dzięki funduszom Gminy Miejskiej Hrubieszów.

 

źródło i fot. SP nr 1