Jedynka: Złość da ci w kość

W dniu 10.10.2016 r. uczniowie klas piątych Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie (Jedynka), wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Złość da ci w kość”, prowadzonych przez psychologa, panią Martę Kłoszewską, reprezentującą Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa.

Reklamy

 

Podczas warsztatów uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają emocje oraz uczyli się, w jaki sposób radzić sobie z trudnymi, nieprzyjemnymi emocjami, takimi jak złość.

Prowadząca zajęcia pani psycholog podkreśliła fakt, że wszystkim ludziom  potrzebna jest rozmowa o swoich lękach, obawach, problemach, dlatego warto zadbać o prawidłową komunikację w grupie rówieśników.

Uczestnicy warsztatów ustalili najczęstsze przyczyny przemocy w szkole, na podwórku i w domu. Uświadomili sobie w jaki sposób można wybrnąć z konfliktowej sytuacji bez uciekania się do zachowań z jednej strony agresywnych, a z drugiej – nadmiernie uległych. 

Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie wdrażali się do stosowania postawy wolnej od agresji, uczyli się poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także budowania pozytywnych relacji między rówieśnikami.

Warsztaty zorganizowane zostały przez p. Martę Kuczyńską,  w ramach realizacji programu „ABC uczuć. Mam emocje na wodzy”, we współpracy z Gminą Miejską Hrubieszów.

 

fot. ZSM nr 1