Jesienna zbiórka żywności

Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” z Hrubieszowa podsumowało jesienną zbiórkę żywności i artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Mieszkańcy miasta kolejny raz nie zawiedli. Wolontariusze zebrali w sumie ponad 686 kilogramów żywności, w tym m.in. konserwy, ryż, makarony, mąkę i słodycze, a także kilkadziesiąt zeszytów, kredek i innych przyborów szkolnych.

Reklamy

W akcji uczestniczyło prawie 90 wolontariuszy, którymi byli członkowie stowarzyszenia oraz hrubieszowscy gimnazjaliści i uczniowie Szkoły Edukacji Innowacyjnej.

Dary już zostały rozdysponowane między dzieci i młodzież, wskazaną przez szkolnych pedagogów.

Jak co roku w akcję włączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie z komendantem Piotrem Kierepką, którzy udostępnili środki transportu, a także lokal do gromadzenia, segregacji i wydawania darów oraz drukarnia Anny Jaworskiej, która sponsorowała ulotki i identyfikatory. Organizatorzy zbiórki dziękują też za pomoc w jej przeprowadzeniu dyrektorom szkół: Andrzejowi Pachli, Annie Świstowskiej, Marzannie Bednarczuk i Andrzejowi Jurczyńskiemu, którzy motywują uczniów do aktywnego wolontariatu, a także pedagogom szkolnym Annie Karkuszewskiej i Izabeli Czerw.

***

Źródło: www.ias24.eu