Jest taki dzień… Jasełka w Trójce

W Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie 19 grudnia był dniem wigilijnego spotkania, które daje możliwość refleksji nad tajemnicą narodzenia Króla Miłości – Jezusa Chrystusa.

Reklamy

 

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory” słowa piosenki „Czerwonych Gitar” są wciąż aktualne każdego roku w okresie bożonarodzeniowym.

W Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie 19 grudnia  był dniem wigilijnego spotkania, które daje możliwość refleksji nad tajemnicą narodzenia Króla Miłości – Jezusa Chrystusa. Był także okazją do spotkań z drugim człowiekiem w życzliwości, dobroci, serdeczności, której tak często nam brakuje w naszej codzienności.

Klasy II a z wychowawczynią panią Agnieszką Handziuk i IV a z wychowawczynią panią Justyną Marcych przy współpracy księdza Pawła Kubiszyna oraz chóru szkolnego, którego opiekunem jest pani Aneta Franke przygotowały świąteczne przedstawienie.

Mali aktorzy wcielili się w role Ani, Tomka ,Franka, którzy przypomnieli ,że Anioły są wśród Nas a także o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Wśród dzieci, aniołków, pastuszków pojawia się Maryja z Jezuskiem i z Józefem dzięki, którym można było poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów oraz Państwu Jakubowskim za udostępnienie elementów dekoracji.

 

 

Justyna Marych

Agnieszka Handziuk