Jestem Przyjacielem Papieża

Pod takim hasłem w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hrubieszowie, jest realizowany program, którego celem jest duchowe przygotowanie dzieci i młodzieży do beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.

Reklamy

Program składa się z trzech etapów:
– Konkurs plastyczny i literacki, który trwał od 15 do 29 marca,
– Apel upamiętniający VI rocznicę śmierci Papieża,
– Noszenie plakietek z wizerunkiem Jana Pawła II od 1.04 do 1.05 2011 oraz godne zachowanie i codzienną modlitwę.

Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do programu. Aż 23 osoby wykonały piękne prace plastyczne, cztery napisały wzruszające listy do Ojca Świętego.

Ostatniego dnia marca o godzinie 11.00 odbył się apel ku czci i pamięci Wielkiego Polaka. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Ksiądz Prałat Kazimierz Gawlik. Artyści z powagą, ale też z wielką radością recytowali wiersze, śpiewali piosenki religijne. Następnie zaprezentowane zostały prace plastyczne dekorujące salę oraz przeczytane listy. Dopełnieniem części artystycznej był krótki film przedstawiający życie Papieża. Kolejnym etapem było wręczenie chętnym uczniom i nauczycielom plakietek ze zdjęciem Jana Pawła II i napisem Jestem przyjacielem Papieża. Sześćdziesiąt siedem osób przyjęło plakietki i jednocześnie zobowiązało się do codziennego ich noszenia do dnia beatyfikacji. Wszyscy obecni na uroczystości nie kryli wzruszenia.

Ksiądz Prałat podziękował dzieciom i młodzieży za piękny występ, a wraz z błogosławieństwem od świętego Mikołaja, patrona parafii, przekazał pyszne czekoladki. Na zakończenie uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego – Barkę.

GALERIA »

***

PZPSW