Jestem zadłużony – gdzie szukać pożyczki?

Osoby zadłużone nie mają praktycznie żadnej szansy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę w bankach. Zgodnie z ich regulaminami, uzyskanie pomocy finansowej wymaga posiadania nieskazitelnej historii kredytowej oraz stałych dochodów. Alternatywę dla instytucji bankowych stanowią platformy finansowe, które oferują pożyczki dla klientów posiadających zadłużenie. Na rynku znaleźć można liczne usługi pożyczkowe dla osób znajdujących się w rejestrach dłużników oraz zadłużonych z komornikiem.

Reklamy

 

Pożyczki dla dłużników

Pożyczka dla zadłużonych to usługa pozabankowa, która realizowana jest bez weryfikacji wnioskodawców w rejestrach dłużników (KRD, BIK, BIG, ERIF), bądź też dane te nie są brane pod uwagę przy udzielaniu wsparcia finansowego. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo przyznania gotówki osobom, których sytuacja jest bardzo trudna. Zwykle w ramach jednej firmy pozabankowej nie są udzielane kolejne pożyczki, jeżeli poprzednie zobowiązania nie zostały jeszcze spłacone. Nie ma także możliwości ubiegania się o więcej, niż jedno zapożyczenie w tym samym czasie. Osoba zadłużona może jednak skorzystać z usług kolejnej firmy.

 

Gdzie szukać pomocy w przypadku zadłużenia?

W przypadku posiadania nieuregulowanych zobowiązań finansowych, najlepszym rozwiązaniem może być pożyczka prywatna dla zadłużonych czyli pożyczka terminowa. W ramach tego produktu finansowego https://concash.pl/pozyczki-dla-zadluzonych można wnioskować o stosunkowo wysokie kwoty, dzięki czemu szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku w przypadku takiej formy pożyczki. Większość zapożyczeń dla dłużników może być zaciągana bez składania jakichkolwiek zaświadczeń o zatrudnieniu oraz dochodach. O pożyczkę pozabankową ubiegać mogą się osoby, które ukończyły 18. rok życia, posiadają dowód osobisty oraz własne konto bankowe. Standardy te spełnić może praktycznie każdy dłużnik, co nie jest możliwe w przypadku mocno rygorystycznych wymogów przy zaciąganiu kredytu bankowego.

 

Minimum formalności

Zaletą pożyczek pozabankowych jest ograniczona ilość formalności, których spełnienie wymagane jest do otrzymania gotówki. Wypełnienie i złożenie wniosku odbywa się przez internet, a decyzja o przyznaniu należności uzyskiwana jest nierzadko w ciągu kilkunastu minut. Pieniądze również przelewane są bardzo szybko, ponieważ firmy pożyczkowe posiadają otwarte rachunki w większości najpopularniejszych polskich banków. Pozwala to na wykonanie błyskawicznych transferów pieniężnych z konta na konto, dzięki czemu pożyczka trafia do wnioskodawcy w wyjątkowo szybkim terminie. W zależności od firmy lub wniosku klienta, informacja o decyzji przekazywana jest mailowo lub telefonicznie.

 

Realizacja pożyczki

W celu uzyskania pożyczki konieczne jest zweryfikowanie danych potencjalnego klienta. Firma pożyczkowa musi mieć pewność co do sprawdzenia danych zawartych we wniosku. W przeciwnym razie wniosek najprawdopodobniej nie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Po otrzymaniu przelewu pieniądze przeznaczyć można na dowolny cel, który dla firmy udzielającej pożyczkę pozabankową pozostaje bez znaczenia. Jednak podobnie jak inne zobowiązania finansowe, zaciągnięte w ten sposób zobowiązanie należy terminowo spłacić. Wywiązanie się z umowy może być bardzo korzystne, ponieważ zwiększa szansę na udzielenie kolejnych zapożyczeń, nierzadko z możliwością niższego oprocentowania.

 

Sprawdzona platforma finansowa

Pożyczki dla zadłużonych można w niektórych przypadkach przedłużyć. Jest to możliwe w sytuacji, gdy wnioskodawca nie jest w stanie spełnić zobowiązania w ustalonym terminie. Wiele firm pozabankowych idzie na rękę swoim klientom i daje szansę rozłożenia spłaty zadłużenia na dłuższe raty. Dobre zabezpieczenie na każdą ewentualność powinno być głównym aspektem decydującym o wyborze konkretnej platformy finansowej. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzony serwis, posiadający własną bazę inwestorów jak concash.pl. Udzielając pożyczek osobom wpisanym do rejestru dłużników oraz z zajęciem komorniczym, firma stanowi doskonałą alternatywę dla bankowych instytucji finansowych.

 

fot. mat. sponsora