Jesteś tegorocznym maturzystą? Dorwij indeks!

Jesteś tegorocznym maturzystą? Masz dobre wyniki w nauce? Aktywnie działasz na rzecz środowiska lokalnego? Chcesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie to znaczy, że spełniasz wszystkie warunki i jesteś idealnym kandydatem do udziału w konkursie im. Bp. Jana Chrapka.

Reklamy

Konkurs organizowany jest przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Warszawskim zapewnia 12 indeksów na kierunki: dziennikarstwo, nauki polityczne ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne lub politologia oraz na politykę społeczną.

Aby ubiegać się o miano laureata należy do 15 kwietnia br. napisać pracę, w formie artykułu lub reportażu, która będzie interpretacją cytatu z listu Bp. Jana Chrapka:

Reklamy

Doświadczenie „Solidarności” niesie w sobie dziedzictwo zbiorowej walki o najbardziej podstawowe prawa ludzkie; to historyczne doświadczenie było aktem sprzeciwu wobec naruszania tych praw. Natomiast solidarność jako postawa społeczna ciągle za mało jest przeżywana jako akt wspólnej pracy nad poprawą jakości życia osób i całego społeczeństwa; potrzebna jest nam solidarność nie przeciw drugim, ale za drugich i dla drugich, o czym przypomniał  Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Gdańsku w 1987 roku.

Dodatkowo do pracy należy dołączyć CV oraz list motywacyjny w którym wyjaśnisz dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać laureatem. Drugi etap konkursu, polega na rozmowie z komisją konkursową. Odbędzie się ona w czerwcu br. w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Poza indeksem Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia gwarantuje zwycięzcom stypendium edukacyjne.

Więcej informacji na temat konkursu możesz uzyskać na stronie internetowej www.dzielo.org.pl w zakładce O Fundacji.

 

Linki promujące konkurs:

http://www.dzielo.org.pl/pl/aktualnosci/144/temat-konkursu-o-indeks-imienia-biskupa-chrapka

http://www.facebook.com/KonkursAkademicki?ref=ts&fref=ts

 

Dotychczasowi laureaci z Hrubieszowa: AGNIESZKA BERNAŚ, ANGELIKA GRENIUK, PAULINA KOC, SYLWIA JASKORSKA, PATRYK BEDLIŃSKI, DOMINIKA DRAGUN.

 

Sylwia Jaskorska