Jesteś tegorocznym maturzystą? Dorwij indeks!

Jesteś tegorocznym maturzystą? Masz dobre wyniki w nauce? Aktywnie działasz na rzecz środowiska lokalnego? Chcesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów w Polsce? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś pozytywnie to znaczy, że spełniasz wszystkie warunki i jesteś idealnym kandydatem do udziału w konkursie im. Bp. Jana Chrapka.

Reklamy

Konkurs organizowany jest przez Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Warszawskim zapewnia 12 indeksów na kierunki: dziennikarstwo, nauki polityczne ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne lub politologia oraz na politykę społeczną.

Aby ubiegać się o miano laureata należy do 18 kwietnia br. napisać pracę w formie artykułu lub reportażu, która będzie interpretacją cytatu z listu Bp. Jana Chrapka:

„Rodzina jest podstawową wspólnotą pracy i solidarności. Przezwyciężanie mentalności indywidualistycznej na rzecz solidarności i miłości zaczyna się właśnie w rodzinie. Dzieje się to poprzez wzajemne wspieranie się małżonków, a także przez troskę jednego pokolenia o drugie.”

Dodatkowo do pracy należy dołączyć CV oraz list motywacyjny, w którym wyjaśnisz dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać laureatem. Drugi etap konkursu polega na rozmowie z komisją konkursową. Odbędzie się ona w czerwcu br. w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Poza indeksem Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia gwarantuje zwycięzcom stypendium edukacyjne.

Więcej informacji na temat konkursu możesz uzyskać na stronie internetowej www.dzielo.org.pl w zakładce O Fundacji.

Dotychczasowi laureaci z Hrubieszowa: AGNIESZKA BERNAŚ, ANGELIKA GRENIUK, PAULINA KOC, SYLWIA JASKORSKA, PATRYK BEDLIŃSKI.

 

Sylwia Jaskorska

(laureatka konkursu z roku 2011)