Jeszcze nie jest za późno!

Chociaż matura za pasem, kasztany za chwilę przyozdobią się w kwiaty… Nauczyciele ciągle tylko o nauce, podobnie rodzice, a do Was wiosna przyszła i od książek odciąga. Mam propozycję dla tych, którzy zamiast się uczyć, wolą pisać…

Reklamy

Mowa o konkursie, w którym sama wzięłam udział w zeszłym roku i dzięki któremu mogę studiować wymarzony kierunek na prestiżowej uczelni. To Konkurs Akademicki im. Bp J. Chrapka organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Jagiellońskim.

Ideą konkursu, jak i całej Fundacji jest pomoc zdolnej młodzieży z małych miejscowości. Do wygrania jest 11 indeksów na takie kierunki jak: dziennikarstwo, polityka społeczna, nauki polityczne na UW i UJ – nie lada gratka!

Wystarczy napisać pracę na zadany temat (8 tys. znaków, ok. 3 strony). Kreatywnemu umysłowi zajmie to co najwyżej dwa wieczory. Warto poświęcić kilka, ew. kilkanaście godzin, dzięki którym unikniesz stresującej rekrutacji. Co więcej, na dziennikarstwo w ubiegłym roku na UJ chętnych na 1 miejsce było 24! A ostatnia przyjęta osoba miała 172/200 punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym – ostra rywalizacja, a konkurencja mocna.

W tym roku tematem pracy jest:
Napisz w dowolnej formie dziennikarskiej swoją opinię o następującym stwierdzeniu:
Dzisiaj wolontariat nie zawsze jest motywowany chęcią znalezienia pracy i zarobku. Pisząc materiał uwzględnij także fragment z „Listu Pasterskiego” Biskupa Jana Chrapka – patrona Konkursu.

W załączniku znajdziecie dokładne informacje nt. konkursu, jeśli jednak to nie będzie wystarczające – chętnie udzielę wszelkiej pomocy.

Szczegółowe informacje znajdziecie także na stronie Fundacji: www.dzielo.pl >>

Zachęcam serdecznie do wzięcia udziału, to nic nie kosztuje i przede wszystkim nie przerażajcie się ostatecznym terminem wysłania pracy (18 kwietnia 2008), naprawdę jest jeszcze mnóstwo czasu!

Jeśli będę potrzebna, o to moje namiary:
gg: 5557049
e-mail: jovigirl@o2.pl

Pozdrawiam z Krakowa
Agnieszka Bernaś

REGULAMIN KONKURSU – plik do pobrania >>