Joga w domu – jakie akcesoria kupić?

Sprawność fizyczna jest bardzo istotna w naszym życiu. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa joga. Są to ćwiczenia, które wzmacniają nie tylko naszą sylwetkę, ale również pozytywnie wpływają na naszą psychikę oraz prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Praktykowanie jogi niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji oraz zalet.

Reklamy

Zalety regularnego uprawiania jogi

Joga posiada bardzo wiele zalet. Prócz pozytywnego wpływu na naszą sylwetkę wpływa również na wiele układów w naszym organizmie, w tym między innymi na:

  • układ nerwowy,
  • układ trawienny,
  • układ krwionośny.

Joga przede wszystkim redukuje stres i zwalcza jego negatywne skutki. Podczas wykonywanych ćwiczeń, w naszym organizmie zmniejsza się poziom stresu – kortyzol, dzięki czemu nasze samopoczucie poprawia się, a my sami czujemy się wypoczęci i odprężeni. Ponadto joga wspomaga nasz metabolizm. Ćwicząc jogę, przyśpieszamy przemianę materii i polepszamy swoją relację pomiędzy umysłem i ciałem. Możemy wsłuchać się w jego potrzeby i zrozumieć co tak naprawdę jest dla niego korzystne. Z badań naukowych wynika, że joga połączona z medytacją, pomaga uśmierzyć ból w wielu przewlekłych chorobach. Dzięki regularnym ćwiczeniom, nasza krew dotlenia się, dzięki czemu nasze krążenie poprawia się. W skutek czego minimalizujemy ryzyko powstawania chorób sercowo-naczyniowych. Dodatkowo podczas jogi uczymy się odpowiedniego oddechu. Poprawia się nasza praca płuc a my jednocześnie uczymy się panować nad własnym oddechem, co znakomicie przydaje się w sytuacjach stresowych, które spotykają nas na co dzień.

Reklamy

Praktyka jogi zwiększa naszą elastyczność, zakres ruchu, wydłuża ścięgna i mięśnie, dzięki czemu czujemy dużo lepiej. Warto zaznaczyć również to, iż joga oczyszcza z toksyn, które są wszechobecne w naszym codziennym życiu. Zanieczyszczenia środowiska oraz przetworzona żywność zatruwa nasz organizm.

Gdzie uprawiać jogę?

Tak naprawdę jogę można uprawiać w każdym miejscu. Potrzebne są nam tylko odpowiednie akcesoria oraz kawałek wolnej przestrzeni. Dzięki jej uniwersalności może ćwiczyć na łonie natury, w parku, w klubie sportowym czy we własnym domu. Warto jednak wybrać miejsce, w którym będziemy mogli skupić się na ćwiczeniach.

Akcesoria potrzebne do uprawiania jogi w domu

Chcąc uprawiać jogę w domu powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do jogi. Akcesoria w praktyce jogi są niezbędne, jeśli chcemy uprawiać ją bezpiecznie, komfortowo oraz prawidłowo pod względem technicznym. Zaczynając swoją przygodę z jogą, nikt nie bierze pod uwagę, iż jest to sport, który może nabawić nas wielu przeciążeń i kontuzji. Wykonywanie niektórych asan bez użycia odpowiednich akcesoriów może skończyć się na bolesnych urazach. Używanie odpowiednich akcesoriów pozwala na komfortowe ćwiczenia oraz pełną kontrolę naszych ruchów. Bez odpowiednich akcesoriów nie jesteśmy w stanie ćwiczyć poprawnie technicznie. Niezbędne do ćwiczeń jogi w domu będą przede wszystkim:

  • mata do jogi,
  • koło do jogi,
  • pasek do jogi,
  • klocki do jogi.

Joga ma niezwykle pozytywny wpływ na nasz organizm i psychikę. Jej praktyka wpływa na większość dziedzin naszego życia. Dzięki szeroko dostępnym akcesoriom, możemy ćwiczyć nawet nie wychodząc z domu. Warto pamiętać, iż odpowiednie akcesoria, niezbędne są dla naszego bezpieczeństwa oraz prawidłowo wykonywanych ćwiczeń.

­

(tekst i fot. mat. partnera)