Jolanta Janiec w „Bitwie o kulturę”

Dziennikarka Polskiego Radia Lublin – Grażyna Lutosławska, rozmawiała z hrubieszowianką – Jolantą Janiec, animatorką kultury i drugą bibliotekarką w Polsce, pracującą z seniorami i Tomaszem Szlendakiem, profesorem socjologii z UMK w Toruniu.

Reklamy

 

Bitwa o kulturę „Kiedyś byłam stara …”

„Neandertalczyk nie dożywał trzydziestego roku życia. W XX wieku najstarszy człowiek przeżył 122 lata i 164 dni. W XXI wieku coraz częściej mówi się o nieśmiertelności. Ale czy zdążyliśmy przyzwyczaić się do starości i dobrze ją wykorzystać?” (Grażyna Lutosławska)

4.12.2018 r. w Teatrze Starym w Lublinie, w ramach cyklu Bitwa o kulturę, odbyła się rozmowa o starości. Jest to kolejne ważne pojęcie / zjawisko / fakt, z którym każdemu z nas przyjdzie się zmierzyć wcześniej lub później.

Grażyna Lutosławska rozmawiała o nim z Jolantą Janiec, animatorką kultury i bibliotekarką pracującą z seniorami i Tomaszem Szlendakiem, profesorem socjologii z UMK w Toruniu.

Teatr Stary na swoim FB poleca gorąco tę rozmowę wskazując, że zawiera dobrze dobraną dawkę przebadanego naukowo i praktycznie optymizmu.

 

Rozmowa dostępna jest w wideotece Teatru Starego w Lublinie: WIDEO

Http://video.teatrstary.eu/video/bitwa-o-kulture-kiedys-bylam-stara/?Fbclid=iwar0k_1z82ihoghzdygvay_5hwpgbrswhzvzcnzhmdu1wzl9unsx84rfxuuq

 

Obszernych skrótów ze spotkań Bitwy o kulturę / literaturę można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Ta audycja dostępna jest tutaj: AUDIO

Https://www.radio.lublin.pl/news/nie-tylko-rozrywkowa-niedziela-radiowa-2825283

 


Na zdjęciach: Jolanta Janiec, Tomasz Szlendak i Grażyna Lutosławska.

Zdjęcia są własnością Teatru Starego. Fotografował: Wojciech Nieśpiałowski.

Źródła:

Https://www.teatrstary.eu/rezerwacja/termin.html?Date=2018-12-04&d=1

Https://www.facebook.com/bitwa.o.kulture/

Https://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/inne/bitwa-o-kulture-kiedys-bylam-stara,n,1000232085.html?Fbclid=iwar06v4ohavchrauavnbfh2zlwsig8fioriz643kkfoymfb1axwvwu4kiw4u

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Jolanta Janiec laureatką Stypendium im. Olgi Rok 

WIADOMOŚCI – Magazyn reporterów TVP Lublin o Jolancie Janiec – drugiej bibliotekarce w Polsce 

WIADOMOŚCI – TVP Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Lublin i WBP o Jolancie Janiec – drugiej bibliotekarce w Polsce 

WIADOMOŚCI – Jolanta Janiec druga w Polsce! Podziękowania 

WIADOMOŚCI – Jolanta Janiec Lubelskim Bibliotekarzem Roku 2017!