13 kwietnia 2024

Jubileusz 100-lecia urodziny Pani Heleny Smerdel [ZDJĘCIA]

19 sierpnia 2022 roku Pani Helena Smerdel obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin.

Jubilatka urodziła się w miejscowości Rozkoszówka w gminie Uchanie. Jako 2-letnie dziecko zamieszkała z rodzicami w gminie Horodło, w miejscowości Zosin. Obecnie nadal zamieszkuje w Zosinie z najmłodszą córką Janiną, wnukami i prawnuczką.

Życie Pani Heleny upłynęło na pracy w gospodarstwie rolnym, które prowadziła wraz z mężem i wychowaniu trojga dzieci. Mąż Pani Heleny z zawodu był kowalem. Jubilatka od pięćdziesięciu lat jest wdową.

­

Doczekała się 8 wnuków, 12 prawnuków i 6 praprawnuków.

Nie choruje, cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha, jest osobą opanowaną i życzliwą. Pani Helena lubi czytać książki i oglądać telewizję.

Uroczystość 100-lecia urodzin odbyła się w Domu Weselnym „Rusałka” w Horodle. Poprzediła ją msza święta w intencji jubilatki, odprawiona w kościele pw. NMP w Strzyżowie, którą celebrował ks. Bogdan Bejgier.

W tym wyjątkowym dniu Pani Helenie towarzyszyła najbliższa rodzina.

Jubilatkę również odwiedził z życzeniami na dalsze lata życia w zdrowiu wójt gminy Horodło – Krzysztof Bożek wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – Moniką Stawicką oraz przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Hrubieszowie.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. UG Horodło


Zobacz też:

Rocznica urodzin prof. Stefana Du Chateau – honorowego obywatela miasta Hrubieszowa

Rocznica urodzin prof. Stefana Du Chateau – honorowego obywatela miasta Hrubieszowa


Zerknij na Instagram →