Jutro radni zdecydują o przyszłości hrubieszowskich śmieci

Jak podało dziś Radio Lublin, na jutrzejszej nadzwyczajnej sesji zbiorą się hrubieszowscy radni, żeby zdecydować, czy Gmina Miejska Hrubieszów włączy się w budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie na terenie gminy Mircze, co mogło by stanowić alternatywę dla budowy przy ul. Gródeckiej zakładu mineralizacji odpadów, popularnie zwanego „spalarnią”.

Reklamy

i>Foto – archiwum

W budowie Zakładu Zagospodarowania Odpadów dla aglomeracji tomaszowsko-hrubieszowskiej chcą już uczestniczyć m.in. Werbkowice, Mircze i Horodło. Zakład zajmujący się przetwarzaniem odpadów ma powstać w Łaskowie na terenie gminy Mircze, w miejscu istniejącego już wysypiska śmieci. Pieniądze na zrealizowanie przedsięwzięcia też są – to ok. 15 mln. zł. dofinansowania z RPO. Na brakującą sumę 5 mln. złożą się zainteresowane samorządy.

Termin składania stosownych dokumentów do Urzędu Marszałkowskiego upływa 26 lipca. Jeśli nie zostanie dotrzymany – pieniądze przepadną. Tymczasem, do ostatniej chwili z podjęciem decyzji o przystąpieniu do inwestycji zwleka hrubieszowski urząd miasta. Sesję nadzwyczajną zaplanowano na jutro – czyli na ostatni dzień.

Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Łaskowie może być alternatywą dla znanego już pomysłu wybudowania przy ul. Gródeckiej przez prywatną firmę zakładu mineralizacji odpadów, popularnie zwanego „spalarnią”.

W dniu jutrzejszym Rada Miasta Hrubieszowa zdecyduje o tym, które rozwiązanie śmieciowego problemu wybrać…

Sesja odbędzie się we wtorek 26 lipca o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta (I piętro). Sesje Rady Miejskiej są otwarte i każdy mieszkaniec miasta może w nich uczestniczyć.

***

Źródło:
www.moje.radio.lublin.pl