Kanon usług kosmetycznych

Piękno naszego ciała jest dziełem natury, która wymaga tego, byśmy dbali o ofiarowane nam dobro. Współczesne kobiety zdają sobie sprawę z tego, że uroda nie musi przemijać, a ponadto nie musi wiązać się z nieprzyjemnymi zabiegami. Nowoczesna kosmetologia spełnia oczekiwania klientek i do kanonu wielu rekomendowanych zabiegów dołączyła depilacja laserowa oraz modny i wygodny pedicure hybrydowy. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy rzeczywiście te zabiegi są warte uwagi i jakie są ich zalety.

Reklamy

 

Depilacja laserowa

Poskromienie niechcianego owłosienia to dla wielu pań prawdziwa walka z wiatrakami. Golenie jest działaniem doraźnym, które na dodatek istotnie podrażnia skórę i może być powodem bolesnych skaleczeń. Tradycyjna depilacja czy to woskiem, czy też depilatorem nie należy do przyjemnych zabiegów. Poza tym nie jest zalecana wrażliwym okolicom pach czy bikini, a więc w wielu przypadkach nie rozwiązuje całkowicie problemu.

Rekomendowana depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, który wymaga wykonania kilku naświetleń. Odczuwany ból jest niewspółmiernie mniejszy niż ten, który towarzyszy tradycyjnym zabiegom depilacyjnym. Trwałe efekty są jedną z głównych zalet, dla których warto w nią zainwestować. Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko selektywnej fototermolizy sprawiającej trwałe obumarcie mieszków włosowych. Osoby wrażliwe na ból mogą skorzystać podczas zabiegu z żelu przeciwbólowego, co znacznie podnosi komfort. Naturalnie, po depilacji laserowej mogą pojawić się zaczerwienienia czy delikatny obrzęk. Te „niedogodności” znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu. W zależności od owłosienia, jak również indywidualnych potrzeb depilacja laserowa może trwać od pół godziny do dwóch godzin i może wymagać dwóch, trzech powtórzeń.


Ponętne stopy

Zadbane stopy to absolutny obowiązek każdej kobiety. Chociaż do niedawna uważano, że o pięknie wypielęgnowane stopy powinno się zadbać przede wszystkim w okresie wiosenno – letnim, w rzeczywistości ta zasada obowiązuje nas przez cały rok.

Cudowny blask świeżo pomalowanych paznokci zazwyczaj blednie w ciągu kilku dni. To sprawia, że nasze stopy, chociaż wypielęgnowane, nie wyglądają już tak kusząco i atrakcyjnie. Rozwiązaniem szczególnie dla Pań, które wybierają się na urlop, albo nie mają czasu na ciągłe malowanie paznokci u stóp, jest pedicure hybrydowy. Zabieg rozpoczyna się od tradycyjnego, pielęgnacyjnego pedicure kosmetycznego. Dopiero perfekcyjnie wypielęgnowane stopy są gotowe do ostatniego etapu, czyli właśnie do nałożenia hybrydy, czyli lakiero-żelu utwardzanego przy pomocy lampy UV. Standardowy pedicure hybrydowy wymaga nałożenia 4 kolejnych warstw lakieru i preparatu nawierzchniowego.

Zaletami tego rozwiązania jest niebywała trwałość, a tym samym długotrwały komfort perfekcyjnie wypielęgnowanych stóp. To zabieg, który w szczególności warto wykonać, jeśli wybieramy się na urlop, lub często korzystamy z basenu. Ponadto pedicure hybrydowy jest zdrowszy i bezpieczniejszy dla paznokci od innych opcji typu paznokcie żelowe.

Konsultacja: http://www.margaret-poznan.pl

 

fot. mat. sponsora