Karol Kuczyński laureatem programu stypendialnego [ZDJĘCIA]

Karol Kuczyński z hrubieszowskiego Staszica został laureatem programu stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska” dla młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

Reklamy

Karol Kuczyński, uczeń klasy IIIB I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, odebrał z rąk p. Grzegorza Grzywaczewskiego Prezesa WFOŚiGW w Lublinie oraz p. Moniki Żur dyrektora Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie tytuł: „Lider wiedzy i ochrony środowiska – stypendysta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie” oraz stypendium – nagrodę.

Gala wręczenia nagród odbyła się 16 grudnia 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim. Na wydarzenie zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przybyli uczestnicy programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska” – uczniowie liceów ogólnokształcących oraz techników z 26 szkół województwa lubelskiego, nauczyciele współpracujący z uczniami przy realizacji określonych w programie zadań i zaproszeni goście.

Reklamy

­

Uczeń, by uzyskać tytuł Lidera oraz stypendium – nagrodę, wykonał szereg zadań i tym samym spełnił założenia programu.

Karol wykazuje niezwykłą pasję przyrodnika jego proekologiczna postawa przyczynia się do promocji naszej szkoły i miasta w środowisku lokalnym. Karol stale inspiruje młodzież do podejmowania własnych przedsięwzięć naukowych i rozwijania kreatywności – informuje hrubieszowski Staszic.

W czasie realizacji programu stypendialnego Karol uczestniczył w etapie okręgowym XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, przygotował autorską ścieżkę przyrodniczą z wykorzystaniem form ochrony przyrody i gatunków chronionych oraz zaplanował jej przebieg w terenie o długości 2,5 km. Uczeń chętnie realizował zadania. Bardzo się zaangażował w przygotowanie licznych projektów, a do wielu działań zaangażował też przyjaciół i rodzinę.

Gratulujemy zaszczytnego wyróżnienia w postaci stypendium i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania pasji i poszerzania wiedzy na dalszych etapach edukacji.

­

info i fot. LO Staszic


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie opłatkowe na Rynku [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Spotkanie opłatkowe na Rynku [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →