Każdy ma chwile zwątpienia…

„Zastanów się, co możesz zrobić… Ludzie nie oczekują dużych cudów, wystarczą małe. Inna sprawa, że żądamy dobra od innych, a sami wolimy pozostać jego biorcami….

Reklamy

Już dawno przestałem krytycznie oceniać ludzi. Sam też nie byłem święty, ani uczciwy. Wiesz, kiedyś miałem rodzinę i dobrą pracę, niestety, bardziej niż bliskich ceniłem alkohol…” – to tylko fragment kwestii wypowiedzianej przez bohatera montażu słowno – muzycznego „Czas narodzin – czas miłości”, który młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie zaprezentowała dla nauczycieli, wychowawców, młodzieży i dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych i Przedszkola Niepublicznego w Hrubieszowie w piątek, 11 stycznia 2013 roku.

Montaż przedstawiał metamorfozę nastolatka, który początkowo dostrzega głównie konsumpcjonizm i przedświąteczny tłok. W wyniku rozmów z Bezdomnym i Żebraczką Marcin zrozumiał, że dobro istnieje.

Część artystyczną zaprezentowali: Klaudia Pruchniak, Karolina Wolańczuk, Łukasz Magier, Artur Charatynowicz, Maciek Pawluk oraz Damian Daciuk. Narratorem był Łukasz Kuna. Wystąpiło również trio TDK – Tomek Mieczan, Damian Sidor, Kamil Żmuda, których hip-hopowa piosenka o przemianie bohatera wzbudziła duże zainteresowanie.

Autorami fabularnego tekstu byli: Łukasz Magier i p. Daniel Buchowiecki. O jakość dźwięku zadbał Kamil Drączkowski.

Serdecznie dziękujemy możliwość wystąpienia oraz dobre przyjęcie.

Wszystkim życzymy, aby nie tylko wtedy, kiedy rodzi się Bóg, w każdej szkole, w każdym                  z Państwa i z Was – uczniowie i w Tobie … nie było zimniej, niż w tej stajence.

 

Daniel Buchowiecki

fot. ZS nr 1