Kendo Zanshin

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Hrubieszowskie Stowarzyszenie Kendo „Zanshin”, jest trzecim stowarzyszeniem na Lubelszczyźnie (pierwsze powstały w Lublinie przed kilku laty) zrzeszającym osoby zainteresowane uprawianiem japońskiej szermierki, w duchu tradycyjnego Budo.

***

HSK powstało w kilku celach. Przede wszystkim ma umożliwić naukę Kendo osobom zainteresowanym (bez względu na wiek i płeć). Tak jak każda dyscyplina Budo, Kendo poza rozwojem sprawności fizycznej duży nacisk kładzie na rozwój osobowy ćwiczącego, dlatego na zajęciach przestrzega się surowej etykiety, co ma owocować wzrostem samodyscypliny, nauką pokory i szacunku do innych ludzi – poprawą relacji z otoczeniem i światem jako takim. Długotrwały, regularny trening rozwija siłę i spokój ducha, uczy kontroli nad samym sobą, eliminuje strach, zwątpienie i brak zdecydowania – pomaga radzić sobie w życiu codziennym.

Kendo wymaga dużej determinacji i zdyscyplinowania, jest sztuką trudną ale dającą wiele satysfakcji. Do Kendo można podchodzić na różne sposoby. Może być traktowane jako forma rekreacji, sport, sztuka, sposób samodoskonalenia. Dla wielu jednak staje się ona drogą życia, na której pozostaje się przez lata, często do aż do śmierci.

Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej Nr 3, przy ul. Zamojskiej 16. Zapraszamy w poniedziałki (18:30-19:30) i środy (19:00-20:00).

HSK rozpoczyna swą działalność ze statusem stowarzyszenia zwykłego, a w planach jest uzyskanie statusu klubu zrzeszonego w Polskim Związku Kendo.

Nasza strona www.kendo.hrub.eu lub kendo-hrubieszow.webpark.pl

Zapraszamy!

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010