Kern wygrywa w Werbkowicach

Werbkowice

Reklamy

Przy pięknej wiosennej pogodzie, w asyście władz wojewódzkich i lokalnych, księdza oraz kibiców w niedzielę, 25 04 2010 r. w Werbkowicach odbyły się XVII Międzynarodowe Biegi Cukrownicze. W biegu głównym Artur Kern z hrubieszowskiej Unii zdeklasował przeciwników, w tym pięciu Ukraińców.

Zawody odbyły się pod patronatem
1. Polskiego Komitetu Olimpijskiego
2. Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej S. A. w Toruniu
3. Marszałka Województwa Lubelskiego
4. Wojewody Lubelskiego
5. Starosty Powiatu Hrubieszowskiego .

Patronat medialny
1. TVP Lublin
2. Radio Lublin
3. Kronika Tygodnia
4. Tygodnik Zamojski
5. Dziennik Wschodni
6. Gazeta Cukrownicza

ORGANIZATOREM był Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „KRYSZTAŁ” Werbkowice

WSPÓŁORGANIZATORZY
1. Krajowa Spółka Cukrowa S.A. z siedzibą w Toruniu
2. Rada i Wójt Gminy Werbkowice
3. Rada Wojewódzka Zrzeszenia LZS w Lublinie
4. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
5. Przedszkole Samorządowe w Werbkowicach
6. Federacja Związków Zawodowych Pracowników Przemysłu Cukrowniczego

Zanim rozpoczęła się rywalizacja biegających, nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów m.in. w asyście wicemarszałka województwa lubelskiego Bratkowskiego, działacza Poteruchy, przewodniczącego Rady Powiatu Starostwa Powiatowego Barczuka, dyrektorów cukrowni, wójta Gminy Werbkowice Bojko, księdza Oszusta, pomysłodawcy biegu Pawła Zalewskiego. Organizatorzy nie zapomnieli o minucie ciszy w związku z ostatnią ogólnopolską tragedią. Apel Olimpijski odczytała wicemistrzyni Polski juniorek młodszych w biegu na 1000 m. Majka Hojda z Unii Hrubieszów. Poruszenie wśród zawodników wywołała pochodnia niesiona przez jedną z zamojskich zawodniczek i zapalenie znicza. Spikerkę prowadził Krzysztof Pszenniak, nad organizacją przebiegu zawodów czuwał Marek Pietruk z Werbkowic, sędziami mety byli m.in. Marek Kucharski, Zbigniew Kierepa, Maciek Tucki, Marek Kucharski.

Oprócz normalnych trofeów sportowych czyli: pucharów, medali i dyplomów, dodatkowo był cukier i mąka oraz nagrody finansowe, rzeczowe i okazjonalne. Tym razem z wiadomych przyczyn organizatorzy zawodów zrezygnowali z części artystycznej. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali regenerujący posiłek i napój. Na zakończenie było podsumowanie imprezy przy tzw. „szwedzkim stole”, o który wspaniale zadbali pracownicy Przedszkola Samorządowego „Bajka” w Werbkowicach pod kierunkiem p. dyrektor Krystyna Krawczuk. Czyli wszystko odbyło się na wysokim poziomie.

Ambicja i doświadczenie

W jednym z biegów młodzieżowych doszło do nadzwyczajnego pojedynku pomiędzy czołowymi zawodniczkami Polski w kategorii juniorek młodszych Majki Hojdy z Paluch z Biłgoraja, kolejność na ostatnich 150 m. zmieniała się wielokrotnie i zakończyła się na linii mety, zwycięstwem o centymetry … Majki. Wielkie brawa za upór i olbrzymią ambicję.

Pięknie taktycznie rozegrał bieg główny Artur Kern. Po pierwszym okrążeniu biegł na końcu wieloosobowej czołówki, ponieważ ukraińscy zawodnicy narzucili bardzo mocne tempo, przeczekał to i zaczął przesuwać się do przodu. Widać było, że biegnie lekko i bez jakiegoś grymasu na twarzy. Ostatnie kilkaset metrów to już zupełny popis hrubieszowskiego zawodnika, który pokonał z taką przewagą czterech Ukraińców, że jeszcze czegoś takiego na podobnych biegach w województwie lubelskim nie widziałem. Artek otrzymał wielkie brawa, a szczególne gratulacje od obecnych na zawodach rodziców.

Bieg wśród pań również zasługuje na uwagę ponieważ wygrała go wicemistrzyni Europy juniorek w biegach górskich, zaledwie dziewiętnastoletnia Angelika Mach z Biłgoraja.

Wyniki biegów:

Kobiety – bieg główny 8000 m.
1 MACH ANGELIKA ZNICZ BIŁGORAJ 27,07,2
2 KOTOWSKA OLGA UKRAINA 27,23,2
3 BOJARCZUK MONIKA RADZYŃ PODLASKI 27,43,6
4 NIEŚCIER PAULINA ZNICZ BIŁGORAJ 28,11,3
5 SEMYRYLAK KATARZYNA UKRAINA 28,30,5
6 ŻÓŁKIEWSKA MAŁGORZATA LW BOGDANKA 28,40,6

Mężczyźni – bieg główny 8000 m.
1 KERN ARTUR UNIA HRUBIESZÓW 22,12,7
2 MAROZUK SIERGIEJ UKRAINA 22,23,2
3 OSIPCZUK IGOR UKRAINA 22,33,7
4 FISKOWICZ SIERGIEJ UKRAINA 22,36,3
5 CHOŁOWNICKI ALEKSIEJ UKRAINA 22,42,1
6 NOWOGRODZKI DAWID AGROS ZAMOŚĆ 22,51,8
7 DZIUBA BOGDAN STALOWA WOLA 22,55,2
8 OKSENIUK SIERGIEJ UKRAINA 23,12,6
9 BŁASIŃSKI ARTUR TECHNIK RADOM 23,13,3
10 MARKOWSKI MICHAŁ WKS SIEDLCE 23,17,7
11 BUCZAK TOMASZ AGROS ZAMOŚĆ 23,46,0
12 MAŁYSZEK SEBASTIAN AGROS ZAMOŚĆ 24,18,9
13 SZOSTAK PAWEŁ UNIA HRUBIESZÓW 24,40,1
14 ĆWIK HUBERT AGROS ZAMOŚĆ 25,01,3
15 MIELNICZUK ADRIAN UNIA HRUBIESZÓW 25,23,6
16 PODLIPNY MAREK LW BOGDANKA 25,39,3
17 ŁAŃCUCKI MAREK STALOWA WOLA 25,57,6
18 ŻYDEK KAMIL AGROS CHEŁM 26,28,0
19 GRUCA KRZYSZTOF LW BOGDANKA 27,05,8
20 KERN ARTUR UNIA HRUBIESZÓW 27,12,7
21 MAZUREK TOMASZ AGROS CHEŁM 27,38,4
22 MIAZGA DAMIAN RACHANIE 27,42,3
23 STELMACH ZBIGNIEW LW BOGDANKA 28,06,4
24 KUFEL KAROL AGROS CHEŁM 28,16,4
25 DANIELAK TOMASZ SITNO 28,31,6
26 GRZYBEK MARIUSZ UNIA HRUBIESZÓW 28,47,3
27 DZIUROŃ KAZIMIERZ OSP SZCZEPIATYŃ 29,09,6
28 MACINKIEWICZ JAN UNIA HRUBIESZÓW 29,56,4
29 SZABAT PAWEŁ STALOWA WOLA 30,00,1
NU KUZDRA DARIUSZ Agros Zamość nu

Niepełnosprawni
1 MISIUREK KRZYSZTOF START LUBLIN 27,44,3
2 PAWŁOWICZ ROBERT SUCHOWOLA

Kategoria wiekowa – 16-19
1 MAŁYSZEK SEBASTIAN AGROS ZAMOŚĆ

Kategoria wiekowa – 20-29
1 MARKOWSKI MICHAŁ WLKS SIEDLCE

Kategoria wiekowa – 30-39
1 DZIUBA BOGDAN VIKTORIA STALOWA WOLA

Kategoria wiekowa – 50-59
1 ŁAŃCUCKI STANISŁAW VIKTORIA STALOWA WOLA

Kategoria wiekowa – 60 i starsi
1 DZIUROŃ KAZIMIERZ OSP SZCZPIATYN

Dziewczęta – 800 m. ur. 1999 i młodsze
1 DMYTRUK IWANNA MALICE 319,8
2 GĘBORYS ADRIANNA SP1 BIŁGORAJ ZNICZ 326,3
3 GRABOWSKA ZUZANNA ZS WERBKOWICE 331,7
4 SMYK DOMINIKA SP2 HRUBIESZÓW 343,0
5 BORDA NATALIA HOSTYNNE 345,0
6 KORYSZKO KLAUDIA ZS WERBKOWICE 345,4
7 MAJ ANNA SP HARASIUKI
8 BONDYRA AGNIESZKA ZS WERBKOWICE
9 TROCHIMOWICZ EWELINA HOSTYNNE
10 GIERLASIŃSKA ALEKSANDRA SP GOZDÓW
11 RADKOWSKA JULIA ZS WERBKOWICE
12 SŁONIEC JADWIGA GOZDÓW
13 CIESIELCZUK OLIWIA SP3 HRUBIESZÓW UNIA
14 BEDNARCZUK WIKTORIA ZS WERBKOWICE
15 BYRA ALEKSANDRA HOSTYNNE
16 BUTRYN NATALIA SAHRYŃ
17 ŁABĘCKA ALEKSANDRA HOSTYNNE
18 KALISZCZUK IZA ZS WERBKOWICE
19 KOWALCZUK WERONIKA GOZDÓW
20 ŁUKASIUK AGNIESZKA MALICE
21 STEMPIEŃ ALEKSANDRA ZS WERBKOWICE
22 CZERWIENIEC OLGA SAHRYŃ
23 SEKUŁA MARTYNA SP1 BIŁGORAJ ZNICZ
24 JASTRZĘBSKA ANGELIKA ZS WERBKOWICE
25 CHWEDCZUK PATRYCJA ZS WERBKOWICE
26 KOWALCZUK KLAUDIA AGROS ZAMOŚĆ
26 STACHYRA PAULINA ZS WERBKOWICE
27 WALCZYŃSKA ALEKSANDRA MALICE
28 KRAWCZYK OLGA TEREBIŃ
28 ŁUKASCZYK ELIZA ZS WERBKOWICE
29 BAK WIKTORIA ZS WERBKOWICE

Chłopcy – 800 m. ur. 1999 i młodsze
1 KOPACZ MICHAŁ SP HARASIUKI 3.12,6
2 MUSIAŁ ADRIAN ZS WERBKOWICE 3.24,0
3 DEC DAWID SP GOZDÓW 3.26,0
4 SAMULAK PATRYK SITNO 3.27,0
5 UŻYŃSKI MATEUSZ MALICE 3.28,2
6 ADAMOWICZ MATEUSZ SP TEREBIŃ 3.29,0
7 ŻOŁNIERCZUK OLEK ZS WERBKOWICE
8 ŻOŁNIERCZUK WIKTOR SP WERBKOWICE
9 CHMIELOWIEC MICHAŁ SP TEREBIŃ
10 ŻMUDZKI DOMINIK ZS WERBKOWICE
11 ZGLINIECKI WOJCIECH SP HOSTYNNE
12 KULIK KONRAD SP HOSTYNNE
13 ANDRZEJEWSKI NIKODEM ZS WERBKOWICE
14 ADAMOWICZ PAWEŁ SP TEREBIŃ
15 BAK RAFAŁ ZS WERBKOWICE
16 BORYS SZYMON ZS WERBKOWICE
17 MAGDZIAK PIOTR ZS WERBKOWICE
18 BYRA MATEUSZ ZS WERBKOWICE
19 LUCHOWSKI MATEUSZ SP HOSTYNNE
20 MROZOWSKI JAREK SP HOSTYNNE
21 MASICZ PAWEŁ SP TEREBIŃ
22 CZUJ SZYMON MALICE
23 DOROSZCZUK DOMINIK ZS WERBKOWICE
24 IWAŃCZUK BARTEK SP TEREBIŃ
25 NOWAK SEBASTIAN ZS WERBKOWICE
26 PLOEGER STANISŁAW ZS WERBKOWICE
27 WAŻNY MACIEK SP GOZDÓW
28 KRUPSKI KRYSTIAN HOSTYNNE
29 TYLUS DAMIAN ZS WERBKOWICE
30 NOWIŃSKI PATRYK SP TEREBIŃ
31 JĘDRZEJCZUK PIOTR REJOWIEC FABRYCZNY
32 SAS AREK ZS WERBKOWICE
33 TUCKI KAROL ZAMOSC
34 CHĘTNIK MAREK MALICE
35 ŁAPPO KAMIL ZS WERBKOWICE
36 LIPIAN KAMIL MALICE
37 SKOTNICKI ARKADIUSZ ZS WERBKOWICE
38 KORYSZKO ŁUKASZ ZS WERBKOWICE
39 DULIBAN DAMIAN MALICE
40 DEC RAFAŁ ZS WERBKOWICE
41 BARDYGA BARTEK ZS SAHRYŃ
42 RYBACHA MATEUSZ SP HOSTYNNE
43 TROCHIMOWICZ MATEUSZ SP HOSTYNNE
44 SANEK AREK MALICE
45 RYSZKIEWICZ ARTUR ZS WERBKOWICE
46 ŻOŁNIERCZUK WIKTOR ZS WERBKOWICE
47 SŁOTWIŃSKI KRYSTIAN SP WERBKOWICE
48 BAK MATEUSZ SP WERBKOWICE
49 MATEJASZCZUK FILIP SP LUBLIN
50 KOBEL ŁUKASZ SP DOŁHOBYCZÓW
51 DREWNIAK ŁUKASZ SP HOSTYNNE
52 CIUCKI MATEUSZ SP MALICE
53 WACH MATEUSZ SP TEREBIŃ
54 TUSTANOWSKI MICHAŁ LUBLIN
55 BEŃKO SZYMON SP HOSTYNNE
56 PERECHOWSKI JACEK SP SAHRYŃ

Dziewczęta – 800 m. ur. 1997/1998
1 SOJA WIKTORIA SP3 HRUBIESZÓW 303,4
2 ZŁOMAŃCZUK ELIZA AGROS ZAMOŚĆ 303,7
3 KOWALCZYK AGNIESZKA AGROS ZAMOŚĆ 317,0
4 SMYK JAGODA SP2 HRUBIESZÓW 318,4
5 KLISZCZ GABRIELA ZS WERBKOWICE 321,6
6 KULIK NATALIA SP3 HRUBIESZÓW 324,7
7 LEKAN IZABELA ZNICZ BIŁGORAJ
8 ADAMCZUK AGATA ZS WERBKOWICE
9 CIESIELCZUK WIKTORIA SP3 UNIA HRUBIESZÓW
10 CHODUN JOANNA SP3 HRUBIESZÓW
11 KOWALCZYK KATARZYNA AGROS ZAMOŚĆ
12 KULANICA KAROLINA ZNICZ BIŁGORAJ
13 GRANDYS ALEKSANDRA SP TEREBIŃ
14 LETNIANCZYN ANGELIKA ZS WERBKOWICE
15 KRAWCZUK KAMILA MALICE
16 KRAWCZUK ALEKSANDRA MALICE
17 SIDORSKA MARTA SP2
18 JASINA PAULA SP TEREBIŃ

Chłopcy – 1200 m. ur. 1997/98
1 KWAŚNY ERNEST MALICE 406,3
2 KOZAK BARTOSZ AGROS ZAMOŚĆ 415,6
3 MAJ PIOTR HARASIUKI 418,4
4 LAL WOJTEK ZNICZ BIŁGORAJ 421,6
5 ŚLUSARZ GRZEGORZ MALICE 423,4
6 TUREK PAWEŁ TEREBIŃ 425,0
7 BEDNARCZUK RAFAŁ ZS WERBKOWICE
8 KIEŁCZEWSKI DAMIAN ZNICZ BIŁGORAJ
9 ABRAMIUK BARTOSZ ZS WERBKOWICE
10 CIUCKI MATEUSZ MALICE
11 LUCHOWSKI BARTŁOMIEJHOSTYNNE
12 SKOCZYLAS DOMINIK SP3 HRUBIESZÓW
13 ORCHOWSKI PIOTR SAHRYŃ
14 ZGLINIECKI MATEUSZ HOSTYNNE
15 TUREK KAMIL TEREBIŃ
16 SAWICKI ROBERT HOSTYNNE
17 SKORUBSKI ARKADIUSZ ZS WERBKOWICE
18 SIEDLECKI ŁUKASZ ZS WERBKOWICE
19 KOWALCZUK ŁUKASZ GOZDÓW
20 ANDRZEJEWSKI MAREK ZS WERBKOWICE
21 SIEDLECKI PRZEMYSŁAWHOSTYNNE
22 SZAŁATA KAMIL ZS WERBKOWICE
23 ROMAŃSKI SZYMON ZS WERBKOWICE

Dziewczęta – 1200 m. ur. 1995/96
1 PYZIK WERONIKA ZNICZ BIŁGORAJ 347,1
2 ZEBZDA MONIKA HORODŁO 353,0
3 RUTKA ALDONA AGROS CHEŁM 357,7
4 WOŁK KLAUDIA AGROS ZAMOŚĆ 359,5
5 MIELCAREK BEATA AGROS ZAMOŚĆ 402,6
6 WOŁK DOMINIKA AGROS ZAMOŚĆ 403,9
7 DULIBAN EWELINA ZS WERBKOWICE
8 GIERSZON JOANNA SITNO
9 SAREK DOROTA ZS WERBKOWICE
10 DUDEK KAROLINA SITNO
11 OLKUSKA DARIA SITNO
12 PLOEGER ELEONORA ZS WERBKOWICE
13 DIADIA MAGDALENA SITNO
14 KRÓL EWA SITNO
15 MĘKAL PAULINA SAHRYŃ
16 ADAMCZUK ANGELIKA ZS WERBKOWICE
17 BARDYGA ANITA SAHRYŃ
18 CHWIEJCZAK MARIA SITNO
19 GRYSZTA MONIKA AGROS ZAMOŚĆ
20 WÓJTOWICZ EWA AGROS CHEŁM
21 STRYCHARCZUK HONORATA ZS WERBKOWICE
22 KARAUDA KATARZYNA AGROS CHEŁM
23 ZŁOMAŃCZUK IGA AGROS ZAMOŚĆ

Chłopcy – 1500 m. ur. 1995/96
1 MAZUREK KUBA AGROS CHEŁM 329,6
2 SZMIT SYLWESTER AGROS ZAMOŚĆ 330,0
3 KŁYŻ ŁUKASZ ZS WERBKOWICE 352,2
4 KULIK WOJCIECH ZS WERBKOWICE 404,2
5 SKORUPSKI SEBASTIAN ZS WERBKOWICE 406,6
6 BARTOSZ PAWEŁ RACHANIE 407,6
7 CIEPŁY PAWEŁ ZS WERBKOWICE
8 CHOJNACKI PRZEMEK ZS WERBKOWICE
9 MAŁYSZEK PIOTR ZS WERBKOWICE
10 LUCHOWSKI KACPER ZS WERBKOWICE
11 MAKOWSKI PAWEŁ SITNO
12 ANDRZEJEWSKI DAMIAN ZS WERBKOWICE
13 CHMIEL KAMIL SITNO
14 ZIEMIŃSKI MICHAŁ SITNO
15 DONOCH PIOTR ZS WERBKOWICE
16 KIEŁBASA MATEUSZ ZS WERBKOWICE
17 PYŚ DANIEL SITNO
18 KUROPATWA ADAM SITNO
19 SKÓRA KAROL SITNO
20 KUSIAK MATEUSZ HARASIUKI
21 MIAZGA MARCIN RACHANIE

Dziewczęta – 1200 m. ur. 1993/94
1 HOJDA MAJA ZS2 HRUBIESZÓW
2 PALUCH KAMILA ZNICZ BIŁGORAJ
3 SZMIT JOANNA AGROS ZAMOŚĆ
4 CZUBA KAMILA AGROS CHEŁM
5 WOŁK ALEKSANDRA AGROS ZAMOŚĆ
6 LIZUT ANNA ZS4 HRUBIESZÓW
7 WOROŻBIT PAULINA ZS WERBKOWICE
8 LEWANDOWSKA KLAUDIA ZS WERBKOWICE
9 RAJEWSKA MONIKA ZS WERBKOWICE
10 DWORZYCKA KATARZYNAZS WERBKOWICE
11 PAWŁOWSKA ANNA ZS WERBKOWICE
12 KOSTECKA KAROLINA ZS WERBKOWICE

Chłopcy – 1500 m. ur. 1993/94
1 MAŁYSZEK NORBERT AGROS ZAMOŚĆ
2 NIEŚCIOR PAWEŁ ZNICZ BIŁGORAJ
3 WÓJTOWICZ MICHAŁ AGROS ZAMOŚĆ
4 ZACHARCZUK ALBIN UNIA HRUBIESZÓW
5 HOŁOS KAMIL AGROS CHEŁM
6 MIAZGA DAMIAN RACHANIE
7 STASIAK GRZEGORZ ZS WERBKOWICE
8 KUSZTYKIEWICZ RADOSLAW SAHRYŃ
9 TUREK MATEUSZ SAHRYŃ
10 KOŚCIUB ROBERT ZS WERBKOWICE
11 MASICZ MAREK ZS WERBKOWICE
12 BONDYRA KAMIL ZS WERBKOWICE
13 ŁOPOCKI SZYMON SP1 HRUBIESZÓW
14 ZWOLAN PATRYK AGROS ZAMOŚĆ
15 BARAŚ DAREK SITNO
16 MOMOT PATRYK AGROS ZAMOŚĆ
17 RYBIŃSKI DAMIAN AGROS ZAMOŚĆ

Dziewczęta – 1500 m. ur. 1991/92
1 CHYLIŃSKA MILENA AGROS ZAMOŚĆ
2 MAŁEK ANIA ZNICZ BIŁGORAJ
3 SZMIT ANNA AGROS ZAMOŚĆ
4 BARDYGA KAROLINA DUBIENKA

Chłopcy – 2000 m. ur. 1991/92
1 BUCZAK RAFAŁ AGROS ZAMOŚĆ
2 GACMAN PIOTR ZNICZ BIŁGORAJ
3 PASIECZNY ERNEST AGROS CHEŁM

1500 m Parlamentarzystów, Starostów, Burmistrzów, Wójtów, Prezesów, Dyrektorów Firm
1 PODLIPNY MAREK MARATOŃCZYK ŁĘCZNA

2 KITLIŃSKI MAREK Środowisko 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Hrubieszowie

1200 m kobiet pracowników cukrowni
1 MIELNICZUK AGNIESZKA CUKROWNIA LUBLIN
2 SOŁTYSIAK BARBARA CUKROWNIA WERBKOWICE
3 MUSIAŁ ANNA CUKROWNIA WERBKOWICE

1500 m mężczyzn pracowników cukrowni
1 MUSIAŁ PIOTR CUKROWNIA WERBKOWICE
2 MUSIAŁ PAWEŁ CUKROWNIA WERBKOWICE
3 WIĘCEK ADAM CUKROWNIA WERBKOWICE
4 DUDEK KRZYSZTOF CUKROWNIA CZĘSTOCICE

1500 m plantatorów buraka cukrowego
1 DANIELAK KRZYSZTOF OSKACZÓWKI
2 DANIELAK TOMASZ OSKACZÓWKI
3 SMYK ANDRZEJ STARA WIEŚ

***

Lubartów

W tym samym dniu odbyły się Biegi Lewarta w Lubartowie, hrubieszowskie akcenty, to były starty rodziny Kitlińskich, najmłodszy Bartek w biegu przedszkolaka uplasował się na 2 miejscu, piątoklasista Michał w grupie szóstoklasistów wywalczył również 2 pozycję i żeby synowie znali miejsce w szyku, ich ojciec Piotr przekroczył linię mety, jako pierwszy w kategorii VIP-ów. O tych wydarzeniach w Lubartowie obszernie poinformował Kurier Lubelski.

Bieg główny – 5 km

Kobiety
1. Iwona Lewandowska Włocławek 16:56
2. Monika Wiśniewska Kraśnik 17:36
3. Danuta Woszczek Kozienicw 17:40

Mężczyźni
1. Jakub Nowak Warszawianka 14:54
2. Maciej Badurek AZS AWF Biała Podlaska 15:08
3. Jarosław Stec Znicz Biłgoraj 15:25

***

Następne biegi w Hrubieszowie to:

11.05 Cross z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
i w niedzielę 30 maja – Biegi Herbowe.

***

Opracował – mak
Foto – mak

zobacz zdjęcia »