Kierowcy na medal

Hrubieszów

Reklamy

Znajomość przepisów ruchu drogowego to podstawa dla zachowania bezpieczeństwa na drodze. Swoją wiedzą w tym zakresie oraz umiejętnościami kierowcy, mogli popisać się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum oraz młodzież klas III T4 „e”, III „c” i III T4 „a” z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Drużyny zmagały się w „Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym” zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 w dniach 22 i 23 kwietnia 2010 r. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie prezentowali swoją wiedzę teoretyczną, w drugim praktyczną.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Hrubieszowie podinspektor p. Artur Ślusarczyk, młodszy asp. Mariusz Klimkowski i sierż. sztab. – p. Sławomir Rutkowski.

Po długich naradach komisja zdecydowała, iż pierwsze miejsce drużynowo zajmuje kl. III T4 „e”, zaraz po nich uplasowali się uczniowie z III „c”, natomiast równie zaszczytne, trzecie miejsce zdobyła klasa III T4 „a” . Natomiast największą ilość punktów zdobyli uczniowie: Marek Orchowski III T4 „e”, Dawid Bojko III „c” i Mateusz Włodek III T4 „e”.

W Turnieju Szkół Podstawowych wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dołhobyczowie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie,
III miejsce – Szkoły Podstawowe w Teratynie i Uchaniach.

W Turnieju Szkół Gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie,
II miejsce – Gimnazjum z Dołhobyczowa,
III miejsce – Gimnazjum z Jarosławca.

Do rywalizacji przystąpiły: Zespół Szkół w Kryłowie, Szkoła Podstawowa w Wiszniowie, Szkoła Podstawowa w Teratynie, Szkoła Podstawowa w Uchaniach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu, Zespół Szkół w Sahryniu, Szkoła Podstawowa w Malicach, Szkoła Podstawowa w Terebiniu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie, Gminny Zespół Szkół w Dołhobyczowie, Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach, Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach, Zespół Szkół w Werbkowicach, Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie i Gimnazjum w Jarosławcu.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: p. Dariusz Czujkowski, p. Zygmunt Ryszkiewicz i p. Artur Ślusarczyk.

Organizatorami konkursu byli: Polski Związek Motorowy przy współpracy z Policją, Kuratorium Oświaty i Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego, władzami samorządowymi oraz ZS nr 1.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy w przyszłości szerokiej drogi oraz bezpiecznych tras.

***

Marta Szpinda / Agnieszka Śmiałko
ZS Nr 1w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »