Kieruj swoją przyszłością

25 listopada, we współpracy Oddziału ŚHP w Hrubieszowie i Zespołu Szkół nr 1 odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Jastrzębską – dyrektorem Międzynarodowego Programu Kreatywności – Destination Imagination w Polsce i trenerem oświaty.

Reklamy

Inicjatywę podjęto  w ramach ogólnopolskiego projektu  „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. Projekt skierowany jest do młodych ludzi z małych miejscowości i ma na celu wsparcie w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych oraz planowaniu przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W spotkaniu wzięła udział młodzież z klasy wielozawodowej i technikum o profilu kucharz. 

Jak mogliśmy się dowiedzieć, zaproszony gość jest absolwentką wydziału Pedagogiki w zakresie Kształcenia Dorosłych oraz wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pani Małgorzata Jastrzębska to również absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu. Od najmłodszych lat związana jest z teatrem i międzynarodowym programem kreatywności Destination Imagination.  Uczestniczyła w międzynarodowych wymianach młodzieży, co pozwoliło poznać jej ciekawych ludzi i być w niezwykłych miejscach. Przez cały okres studiów związana była z dwiema organizacjami pozarządowymi, gdzie jako trener prowadziła liczne warsztaty i szkolenia z zakresu kompetencji interpersonalnych dla młodzieży, nauczycieli, pracowników administracji państwowej i biznesu.

Pracowała również jako specjalista w firmie e-learningowej Funmedia Sp. z o.o.

Jako młody człowiek dzięki swojej ogromnej determinacji i zaangażowaniu pani Małgorzata odniosła w swoim życiu sukces zawodowy.  Na swoim przykładzie pokazuje młodzieży, że chcieć to móc, trzeba tylko umieć właściwie kierować swoim życiem i podejmować wyzwania jakie daje nam los. Uczestnicy podczas warsztatów dowiedzieli się jakie zawody są przyszłościowe i pożądane na rynku pracy oraz jakie trzeba posiadać predyspozycje, aby dany zawód wykonywać. Pracując w pięciu grupach młodzież rozwiązywała quiz z wiedzy ogólnej o rynku pracy. Na koniec uczniowie podziękowali pani Małgorzacie za cenną lekcję i nowe doświadczenie.

 

Monika Jabłońska – Oddział ŚHP 3-12 w Hrubieszowie / Ewa Krasińska