Kłusownicy i elektrycy

Kłusownicy
19 października, w poszukiwaniu skradzionych z samochodu VW Passat rzeczy, policja przeszukała jeden z domów w miejscowości Majdan – gmina Wojsławice należący do 52 letniego mężczyzny i jego 26 – letniego syna.

Reklamy

br />W wyniku rewizji znaleziono broń z celownikiem optycznym, 8 sztuk amunicji kbks, potrzask na zwierzynę i wyprawione skóry z kuny (17 sztuk) oraz tchórza (4 sztuki).

Starszy z mężczyzn w złożonych wyjaśnieniach przyznał się do polowania na dzikie zwierzęta, które według jego zeznań – zabijały mu drób.

Rzeczy zostały zabezpieczone, mężczyźni przesłuchani i z uwagi na to, że są mieszkańcami rejonu który podlega Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie – sprawa została przekazana do Chełma.

Złodzieje miedzi

23 października policja została zawiadomiona o zniszczeniu transformatora na terenie ogródków działkowych przy ul. Chełmskiej i kradzieży z niego elementów miedzianych. W czasie weekendu nieznany sprawca zrzucił umieszczony na słupie, na wysokości ok. 3 m 400 – kilogramowy transformator na ziemię i wymontował z niego 3 zwoje miedzianego drutu czym doprowadził do całkowitego zniszczenia urządzenia i straty na rzecz działkowiczów wycenianej na ok. 5 tys. złotych.

W ciągu ostatnich 2 lat na terenie województwa lubelskiego zdarzyło się ok. 10 podobnych kradzieży. Sprawca fachowo odłącza transformator od prądu i najwyraźniej zna się na tego typu urządzeniach.

Policja prosi wszystkich, którym proponowano kupno drutu miedzianego w zwojach o kontakt pod nr 997 lub 112.

Włamanie do GOK

22 października do Gminnego Ośrodka Kultury w Nieledwi włamał się nieznany sprawca i skradł stamtąd wiertarkę Bosch, torbę z kluczami, wiertła, kombinerki. Straty oszacowano na 1500 zł.