Koduj z Gigantami – bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w Hrubieszowie

W dniach 11 i 12 września odbędą się w Hrubieszowie bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży Koduj z Gigantami. Portal lubiehrubie.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Reklamy

Miło nam poinformować, że 11 i 12 września objęliśmy patronatem 9 EDYCJĘ KODUJ Z GIGANTAMI pt: ” KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW. PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” – to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów, zarówno stacjonarnie – w 90 miastach, jak i online.

TERMIN 11-12 września 2021 r.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach takich jak:

– Scratch

– Minecraft

– AppInventor

– Visual Studio

– Roblox

– C#

– Python

Celem przedsięwzięcia jest:

  • popularyzacja programowania wśród dzieci i młodzieży;
  • przeszkolenie jak największej liczby dzieci w Polsce z zakresu podstaw programowania;
  • inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Na warsztaty obowiązują zapisy na stronie www.kodujzgigantami.pl (należy wybrać lokalizację, godzinę oraz zajęcia na jakie zapisujemy dziecko).

Serdecznie zapraszamy!

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Ogólnopolscy patroni i członkowie Komitetu Honorowego to: MEN, Ministerstwo Cyfryzacji, ORE, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie.

Patroni medialni to m.in.: TVP ABC, Radio Eska, Do rzeczy, Komputer Świat, Programista Junior, Oficyna MM (Miesięcznik Nauczyciela, Miesięcznik Dyrektora), Tygodnik Siedlecki, a także portal lubiehrubie.pl.


Zobacz też:

Hrubieszów: AmcarShow powraca!

Hrubieszów: AmcarShow powraca!


LubieHrubie na Instagramie