Koduj z Gigantami w Hrubieszowie

Trwa rejestracja na Koduj z Gigantami w Hrubieszowie, czyli bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży.

Reklamy

To już 9 edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania „Koduj z Gigantami –Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA.

Akcja edukacyjna odbędzie się w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji w terminie 11 – 26 września br. Dla uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz włodarze miast. Patronat lokalny nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Hrubieszów, Urząd Gminy Hrubieszów, Urząd Gminy Trzeszczany, a patronat medialny sprawuje lubiehrubie.pl.

W trakcie warsztatów „Koduj z Gigantami – STARCIE GIGANTÓW”, różne gry komputerowe zmierzą się ze sobą w niecodziennym starciu, dzięki któremu dowiemy się, która gra komputerowa – według naszych młodych programistów – jest najlepsza na świecie.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania, takich jak:

– tworzenie gier w Scratch

– wyjątkowe przygody w Minecraft

– profesjonalne tworzenie stron internetowych

– projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor

– programy i aplikacje w języku C# oraz Python

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych są prowadzone z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1 – 3, klasy 4 – 6 oraz starsi.

Partnerem społecznym „Koduj z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Warsztaty będą prowadzone przez najlepszych trenerów – programistów. Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania – miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadzamy uczniów w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania rozwijamy w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzamy kreatywność. Już od 6 lat prowadzimy kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

(Należy wybrać lokalizację, godzinę oraz zajęcia, na jakie zapisujemy dziecko).

Serdecznie zapraszamy! Informacje – TEL. 734 631 615.


Zobacz też:

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Spotkanie z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie