Kolejna hrubieszowska laureatka konkursu im. Biskupa Jana Chrapka

Kolejną laureatką z Hrubieszowa w konkursie im. Biskupa Jana Chrapka została Dominika Dragun, uczennica LO im. ks. Stanisława Staszica. Nagrodą w konkursie jest indeks na dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Reklamy

Konkurs organizowany jest przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Warszawskim zapewnia 12 indeksów na kierunki: dziennikarstwo, nauki polityczne ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne lub politologia oraz na politykę społeczną.

Aby ubiegać się o miano laureata należało napisać pracę w formie artykułu lub reportażu, stanowiącą interpretacją cytatu z listu Bp. Jana Chrapka:

„Rodzina jest podstawową wspólnotą pracy i solidarności. Przezwyciężanie mentalności indywidualistycznej na rzecz solidarności i miłości zaczyna się właśnie w rodzinie. Dzieje się to poprzez wzajemne wspieranie się małżonków, a także przez troskę jednego pokolenia o drugie.”

Poza indeksem Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia gwarantuje zwycięzcom stypendium edukacyjne.

Dotychczasowi laureaci z Hrubieszowa: AGNIESZKA BERNAŚ, ANGELIKA GRENIUK, PAULINA KOC, SYLWIA JASKORSKA, PATRYK BEDLIŃSKI, DOMINIKA DRAGUN.