Kolejne boisko, ale nie u nas…

Zamość

Reklamy

Były piłkarz Unii Hrubieszów ks. Piotr Szeptuch, duszpasterz środowiska sportowego diecezji zamojsko – lubaczowskiej poświęcił kolejne boisko, niestety nie u nas, bo… w Zamościu.

Znając księdza Piotra, chętnie by poświęcił takie boisko w Hrubieszowie lub w okolicach, były plany w Nieledwi, ale coś jest cicho. Zachęcamy środowiska nauczycielsko – dyrektorsko – rodzicielsko – sportowe do większych nacisków na samorządy lokalne w sprawie realizacji już istniejących planów lub ich tworzenie i przekazywanie we właściwe miejsca w odpowiednim terminie, przecież wszystkim zależy na prawidłowym rozwoju fizycznym dzieci i młodzieży oraz właściwym wykorzystaniu czasu wolnego.

O ile ja pamiętam, to w Hrubieszowie ma być wybudowany basen przy SP 2 w Hrubieszowie, zalew, hala przy ZS nr 3 w Hrubieszowie, boiska przy SP 1 i SP 3 w Hrubieszowie, a potrzeby są i będą coraz większe, jak nie zaczniemy już, to będzie zapaść.

Nie można powiedzieć, że w Hrubieszowie nic się nie robi, ponieważ oddano ostatnio salę korekcyjną przy SP 1, świetnie wykorzystano pozostałe hale po warsztatach przy ZS nr 1, w których powstała wspaniała siłownia oraz sala dla szkoły specjalnej, jest siłownia w ZS nr 4 i duża hala przy SP 2 (niestety z mocno cieknącym dachem). Ale kiedyś ktoś powiedział: jadąc rowerem posuwamy się do przodu, lecz okazuje się inni pojechali samochodami i już są na miejscu, np. ostatnio Krasnystaw.

Opracował – mak

Na zdjęciu – ks. Piotr Szeptuch chętnie poświęciłby jakiś obiekt sportowy i w Hrubieszowie.