Kolejny sukces Klaudii Guluk i Zuzanny Kusiak

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie zostały laureatkami centralnego etapu Konkursu IPN “Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Reklamy

Klaudia Guluk z III D i Zuzanna Kusiak z III C – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie zostały laureatkami centralnego etapu Konkursu IPN “Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. 

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Należało wykazać się nie tylko umiejętnością zdobywania i selekcji informacji, ale również talentem literackim. Na każdym etapie powstawania prac nad młodymi historyczkami czuwała pani Elżbieta Dąbrowska.

Komisja konkursowa Instytutu Pamięci Narodowej doceniła prace naszych uczennic opisujące dzieje rodzinne i przyznała im tytuł Laureata. Tym samym dziewczyny znalazły się w gronie dwunastu laureatów z całej Polski.

Wyniki etapu centralnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (IV edycja ogólnopolska) 2021/2022 – Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku – Edukacja IPN

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

­

info i fot. LO Staszic


Zobacz też:

Staszic: Klaudia Guluk o swoich pasjach i sukcesach w TVP3 Lublin

Staszic: Klaudia Guluk o swoich pasjach i sukcesach w TVP3 Lublin