Kolorowo i wesoło, czyli festyn szkolny w Trójce

W sobotę, 30.05.2015 r. w godz. 14.00 – 18.00 na boiskach szkolnych Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie odbył się Festyn Szkolny pod hasłem „Kolorowo i wesoło” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Reklamy

 

Celem imprezy była integracja rodziców, dzieci i młodzieży i włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Festyn miał także charakter charytatywny. Zebrane fundusze podczas imprezy zostały przeznaczone na obiady dla uczniów naszej szkoły z rodzin potrzebujących wsparcia. 

W tym roku podczas festynu zaszczycili nas swoja obecnością zastępca burmistrza pani Marta Majewska, przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Serafin oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pan Szymon Patkowski.

Reklamy

Tego dnia nasi uczniowie oraz nauczyciele przygotowali dla wszystkich gości szereg atrakcji. Każdy mógł wybrać dla siebie to, co lubi, w czym się najlepiej czuje i aktywnie uczestniczyć w zorganizowanym wypoczynku. Postawiliśmy na własne siły, wykorzystaliśmy swój potencjał organizacyjny i artystyczny.

Na scenie przez cały festyn brzmiała muzyka. Prezentowali się na niej uczniowie naszej szkoły począwszy od maluchów kl. 0 – III poprzez uczniów kl. IV – VI i młodzież gimnazjum. W repertuarze znalazły się piosenki, tańce, a wśród nich m.in. „Taniec gentelmenów”, walc wiedeński, układy współczesnego tańca. To był piękny pokaz młodych talentów. Ten wielki szkolny koncert prowadziły absolwentki: Katarzyna Szlonzak i Barbara Marut. W przerwach między występami uczestnicy imprezy uczyli się tańców, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystarczyło tylko hasło do tańca i przed sceną od razu znajdowali się ci, którzy z radością zatańczyli ulubioną „Belgijkę”, „Skrzypka” czy porywającą „Czekoladę”. Część muzyczną zakończyły krótkim recitalem nasze absolwentki Agata Buta i Karolina Krawczuk.

Przybyli goście, mogli wziąć udział w loterii fantowej, którą oblegały dzieci i młodzież. Przy stoisku, gdzie odbywało się malowanie twarzy stał tłum dzieci, które czekały na pomalowanie swojej twarzy wybranym przez siebie wzorem. Niemało atrakcji dostarczyła ściana wspinaczkowa. Pokonanie jej wymagało wiele sprytu, wysiłku i silnej woli, ale chętnych było dużo zarówno młodzieży jak i odważnych z klas młodszych. Wielu emocji dostarczyły również mecze piłki siatkowej, piłki nożnej i streetballu. Powodzenie miały też zabawy rekreacyjne m.in. „ piłkarzyki”.

Największą frajdę najmłodszym sprawiły: pokazy baniek mydlanych oraz dmuchańce: zjeżdżalnia, plac zabaw „Dżungla”, basen z ogromnymi przezroczystymi kulami typu „waterball”, w których dzieci wirowały wykonując różne akrobacje.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się także kącik zdjęciowy, w którym dzieci robiły śmieszne zdjęcia w egzotycznych i bajkowych sceneriach. Ci, których interesuje sztuka, wykonywali wielką łajbę piracką, a młodsze dzieci malowały płaskorzeźby różnych gatunków fauny morskiej. Nikt się nie nudził. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć kształty różnych zwierząt i roślin.

W czasie trwania festynu można było odpocząć przy kawie, zjeść przepyszne ciasteczka i spróbować zdrowej żywności, w specjalnie do tego przygotowanym zadaszonym namiocie, a przy okazji poczytać dobrą i tanią książkę, którą można było nabyć na sąsiednim stoisku. Ci, których „dopadł” większy głód lub woleli zjeść coś bardziej konkretnego, mogli skorzystać z bogatego wyboru przekąsek serwowanych przy stoisku z gorącymi przekąskami. Nasi najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową, popcorn, no i oczywiście lody. Festyn zakończył się pokazem grupy – TOTAL MESS CREW podczas którego widzowie mogli obejrzeć ciekawy sposób jazdy i ewolucje na motocyklu.

Oj, działo się, działo!!! Trudno to wszystko opisać. Mamy nadzieję, że ten „festiwal smaków, kolorów, muzyki oraz rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci uczestników festynu. Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim, którzy w to sobotnie popołudnie znaleźli czas i skorzystali z festynu jako innej formy rodzinnego wypoczynku. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Miasta Tomasza Zająca. Dzięki Jego pomocy i wsparciu mogliśmy zorganizować ten festyn. Za pomoc w organizacji dziękujemy także panu Tomaszowi Ożogowi ze Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie oraz panom: Dariuszowi Zającowi i Janowi Dobrowolskiemu. Dziękujemy Straży Miejskiej, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem. Podziękowania składamy TOTAL MESS CREW – grupie motocyklowej, Straży Pożarnej, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta.

Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom naszej szkoły za współtworzenie tej imprezy. Dziękujemy uczniom za pomoc, dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę.

Do zobaczenia na następnym festynie.

SPONSORZY:

 • Urząd Miasta Hrubieszowa
 • Rada Rodziców
 • AD REM Beata Jurecka Końskowola
 • Legato Lublin
 • POL – TRANS Chełm
 • Robert Worobij
 • Wiesława i Antoni Pawliczakowie
 • Adam Kurantowicz „Masarnia z ubojnią” w Hrubieszowie
 • PHU CENTRUM ZABAWY Karol Woraczek
 • Piekarnia Trzeszczany Dariusz Skiba
 • GHL Lublin
 • Stanrom Tomaszów Lubelski
 • Kuźnia Rowerowa
 • Centrum Druku „Bruno”
 • Getin Bank
 • F. H. Kora – M. Bojarczuk
 • Bank Zachodni WBK
 • Uniqa
 • Kawiarnia „Czekoladka”
 • Wytwórnia Lodów – Duławscy
 • Pawilon Handlowy „Astra” – M. Kudyba
 • Bosch Service Zaprzała 
 • Plus
 • Cyfrowy Polsat
 • Mała gastronomia P. Szkalej
 • Marek Majcher
 • Hurtownia „Vidok” w Hrubieszowie
 • Apteka Prywatna Małgorzata Moniak ul. 3-go Maja 2
 • Apteka CEFARM LUBLIN S.A. ul. Narutowicza 25
info i fot. ZSM nr 3
wideo: ZSM nr 3, AS