Komiks Mirosława Dąbrowskiego „Hrubcio i jego miasto” po promocji!

W czwartek 24.04.2014 r. w Spółdzielczym Klubie Kultury „Słoneczko” w Hrubieszowie odbyła się promocja kolejnego komiksu Mirosława Dąbrowskiego, pt. „Hrubcio i jego miasto”. Dodatkową atrakcja promocji były występy znakomitych hrubieszowskich artystów.

Reklamy

Wszystkich obecnych, w tym Przewodniczącego Rady Miasta w Hrubieszowie p. Eugeniusza Paczałę przywitała i przedstawiła cel spotkania instruktor SKK „Słoneczko” p. Jolanta Głowacz. Z kolei głos zabrał pomysłodawca i realizator komiksu Mirosław Dąbrowski, przedstawiając genezę zamysłu, kto przyczynił się do jego powstania, jak i trudnościach, aby został wydany.

W celu uświetnienia promocji komiksu zostali zaproszeni hrubieszowscy artyści z tzw. wyższej półki p. Iwona Szwanc i Marcin Mróz, kto był obecny słyszał, co potrafią i zapewne na długo zapamiętają.

Pomysłodawca komiksu już zapowiedział, że przygody sympatycznego i ciekawskiego Hrubcia trwać będą nadal. Na zakończenie autor oczywiście dokonywał w komiksach dedykacje z autografem.


„Hrubcio i jego miasto” – część IV, komiks, pomysłodawca i autor tekstów – Mirosław Dąbrowski.

W przygotowaniach komiksu udział wzięli – ilustratorzy:

Beata Chmarzyńska

Magda i Matylda Bień

Joanna Hładkiewicz

Natalia Grabowska

Klaudia Ryczko

Miłosz Stelmach

Oraz uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół w Kryłowie pod kierunkiem Aleksandry Wieczorek w składzie:

Wojciech Boruta

Bartosz Kwiatkowski

Mateusz Wandiuk

Łukasz Wolanin

Wstęp – Małgorzata Mroczkowska

Skład komputerowy – Tomasz Czerwonka

Projekt okładki według reprodukcji prof. Wiktora Zina wykonała Beata Chmurzyńska

Korekta – Marzena Jędruszczak

Zdjęcia – członkowie Towarzystwa Fotograficznego Ziemi Hrubieszowskiej

Copyright – Cezary Bajurka

Publikację zrealizowano przy pomocy finansowej: Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.


Warto przypomnieć, że autor wcześniej przygotował i wydał w dwóch częściach cieszące się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta „Ilustrowane dzieje Hrubieszowa”.


Dodatkowo z „Hrubciem” spotkaliśmy się w komiksach, pt.:

–  „Cztery pory roku według Hrubcia”,

–  „Hrubcio wśród Gotów”,

–  „Hrubcio na unihokejowym szlaku”.


Nadzwyczaj sympatyczny, zgrabny i ciekawy świata „Hrubcio” został również zaprojektowany oraz upieczony i można Go schrupać lub wykorzystać jako ozdobę.

W związku z tym, że już miałem meile i telefony, w jaki sposób można wejść w posiadanie tego komiksu, ewentualnie wcześniejszych i ciastkowego Hrubcia, to najlepiej skontaktować się z autorem, czyli Mirosławem Dąbrowskim, tel. kom. 510 685 678.Opracował – Marek A. Kitliński (mak)